به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۲۵۶
|
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
: هیچ گونه زیرساختی همچون پارکینگ عمومی در شهر یاسوج وجود ندارد، معابر و خیابانهای این شهر کم عرض هستند و عملا این خیابانها جوابگوی ترافیک عادی نیست که در هنگام ورود گردشگران و مسافران با مشکل مواجه می شویم که نارضایتی و گلایه شهروندان، مهمانان و مسافران را در پی دارد.

خبردنا : رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیابان‌های شهر یاسوج، مرکز این استان جوابگوی حجم ترافیک نیستند.

"سرهنگ جابر پیوست" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: در سال گذشته ۲۱ فوت در سطح معابر و خیابان‌های شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید که این میزان نسبت به سال قبل ۲۴ درصد کاهش داشت. از مجموع این فوتی ها ۱۴ نفر عابر پیاده بودند.

وی اظهارکرد: ۲۲ نقطه حادثه خیز در سطح شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است که باید هر چه سریعتر نسبت به رفع آنها اقدام شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشترین نقاط حادثه خیز در سطح شهر یاسوج هستند که پل نیمه تمام سوم بشار یاسوج به جهت فاقد روسنایی بودن، کم عرض بودن، ناتمام بودن عرشه دوم پل، فاقد علائم هشدار دهند و خط کشی بودن مهمترین نقطه حادثه خیز استان است.

سرهنگ پیوست تصریح کرد: همچنین کمربندی حدفاصل میدان انقلاب تا تقاطع بلکو یکی دیگر از نقاط حادثه خیز استان است بطوریکه هفته ای چهار تا پنج تصادف در قبرستان واقع شده در این محدوده رخ می دهد. حد فاصل پیچ بنسنجان تا سه راهی کاکان یکی دیگر از نقاط حادثه خیز استان است.

وی با اشاره به مشکلات شهری یاسوج، مرکز استان تاکید کرد: هیچ گونه زیرساختی همچون پارکینگ عمومی در شهر یاسوج وجود ندارد، معابر و خیابانهای این شهر کم عرض هستند و عملا این خیابانها جوابگوی ترافیک عادی نیست که در هنگام ورود گردشگران و مسافران با مشکل مواجه می شویم که نارضایتی و گلایه شهروندان، مهمانان و مسافران را در پی دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برخی خیابانهای و معابر شهر یاسوج بخصوص از حدفاصل میدان جانباز تا انتقال خون جوابگوی ترافیک نیستند که باید در این خصوص بصورت بلند مدت و با ساخت و احداث تقاطع غیر هم سطح چاره اندیشی شود.

پیوست ادامه داد: همچنین خیابان شهید منتظری که بیمارستان شهید بهشتی در آن واقع شده است عملا پاسخگوی حجم ترافیک نیست و مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: در چهار شهر یاسوج، گچساران، دهدشت و لیکک مرکز تعویض پلاک داریم که در سال گذشته بیش از ۳۸ هزار خدمت در رابطه با نقل و انتقال و شماره گذاری ارائه کرده اند و از این تعداد ۵۹۴ مورد مربوط به موتورسیکلت بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: طی سال گذشته در ۸ مرکز صدور گواهینامه رانندگی استان در مجموع ۱۴ هزار و ۲۴۱ گواهینامه رانندگی مختلف صادر شد.

پیوست تصریح کرد: برای اولین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد، در یاسوج مرکز استان آموزشگاه رانندگی بانوان افتتاح شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شهرهای دهدشت، گچساران و لیکک از سال گذشته شماره گذاری خودروهای کشاورزی انجام شده است. همچنین تعویض پلاک خودروهای عمومی نیز که در مرکز استان انجام می شد به جهت جلوگیری از تردد و رفت و آمد، رفاه حال مردم و ارائه خدمات بهتر به این شهرها واگذار شد.

پیوست بیان کرد: در جهت آگاهی بخشی و کار فرهنگی و آموزش، در سال گذشته ۲۹ هزار نفر در مساجد، مدارس، دانشگاهها، مهد کودک ها، دستگاههای دولتی و غیردولتی و به رانندگان استان آموزش داده شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: