به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۲۵۸
|
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
از این تعداد روستای بالای ۲۰ خانوار ، اعتبار برای توسعه اینترنت ۱۳۰ روستا اخذ شده و ۷۰ روستای دیگر در مرحله اخذ اعتبار ملی قرار دارد.

خبردنا :مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: در سال گذشته ۱۲۰ روستا در استان به اینترنت پرسرعت مجهز شدند که از این تعداد ۷۰ روستا برای نخستین بار به پوشش اینترنتی مجهز و ۵۰ روستای دیگر با اجرای طرح‌های ارتباطی دارای پوشش اینترنتی با کیفیت‌تر شدند.

به گزارش " خبردنا " به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،  " محمود رادمنش " با بیان اینکه در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۰ طرح در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تعریف شده است افزود: از این تعداد طرح مخابراتی ۵۰ طرح در مناطق مختلف این استان در دست اجرا است.

رادمنش اضافه کرد: این تعداد طرح‌ها در زمینه توسعه ارتباطی و ساخت سایت جدید ارتباطی و توسعه شبکه زیر ساخت مبتنی بر فیبر نوری بین شهری و روستایی است.

او از شناسایی ۲۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای مشکل پوشش اینترنتی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: از این تعداد روستای بالای ۲۰ خانوار ، اعتبار برای توسعه اینترنت ۱۳۰ روستا اخذ شده و ۷۰ روستای دیگر در مرحله اخذ اعتبار ملی قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه زیرساخت ارتباطی در مناطق مختلف استان خبر داد و افزود: از این میزان اعتبار پنج هزار میلیارد ریال برای توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی استان یا شبکه فیبر نوری روستایی اختصاص داده شده است.

رادمنش با بیان اینکه از محل این اعتبار هزار و ۵۰۰ کیلومتر فیبر نوری در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود اضافه کرد: در آینده همه شهر‌ها و روستا‌های کهگیلویه و بویراحمد به شبکه پر سرعت فیبر نوری مجهز می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: