به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۲۶۰
|
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
پروژه تامین و پمپاژ آب برای 400 هکتار از اراضی باغی و زراعی روستاهای احمدغریب و سمرون شهرستان دنا پیشرفت خوبی داشته و آماده بهره‌برداری بوده و فقط تجهیزات برق آن آماده نشده است.

خبردنا : رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سفر رئیس جمهوری ۱۳۴ میلیارد تومان برای توسعه کشاورزی استان اختصاص یافته که تاکنون ۹۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

"سید علی معتمدی‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: در سفر رئیس جمهوری به کهگیلویه و بویراحمد 134 میلیارد تومان برای توسعه بخش کشاورزی و تسریع عملیات اجرایی 5 پروژه بزرگ اختصاص یافت که تاکنون 94 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

وی ابراز کرد: تسریع در عملیات اجرایی و تکمیل پروژه‌های سد‌های خاکی کوهبرد کهگیلویه و ایلی‌آباد بهمئی، تامین و پمپاژ آب دشت بن لنده و احمدغریب و سمرون دنا و ایجاد 5 پروژه گلخانه در سطح استان در سفر رئیس جمهوری تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه‌ها در یک دهه اخیر در مجموع 43 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند، عنوان کرد: با نگاه ویژه دولت هم اکنون پیشرفت فیزیکی به 75 درصد رسیده است.

معتمدی‌پور خاطرنشان کرد: پروژه تامین و پمپاژ آب برای 400 هکتار از اراضی باغی و زراعی روستاهای احمدغریب و سمرون شهرستان دنا پیشرفت خوبی داشته و آماده بهره‌برداری بوده و فقط تجهیزات برق آن آماده نشده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از آبگیری سد‌های خاکی ایلی آباد و کوهبرد خبر داد و افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون پروژه‌های زیرساخت گلخانه‌ای در سطح استان 33 هکتار بوده‌اند و با 5 پروژه گلخانه‌ای جدید 137 هکتار گلخانه در استان آماده واگذاری به مردم می‌شود.

معتمدی‌پور این را هم گفت که پروژه 500 هکتاری دشت بن لنده در دولت سیزدهم کلنگ زنی شد و هم اکنون حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: