به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۲۸۲
|
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۹
نستهن مقدم شهردار یاسوج گفت: دبی سیلاب در 98 در بستر رودخانه بشار به ما این هشدار را داد که این موضوع می‌تواند تهدید جدی برای شهر یاسوج باشد.

خبردنا : معاون اجرایی رئیس جمهور از بی توجهی به توسعه صنعت گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد ابراز نگرانی کرد و گفت: در سفر دوم رئیس جمهور ساماندهی رودخانه بشار تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، "محسن منصوری " در حاشیه بازدید از رودخانه بشار با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌های بسیار در حوزه گردشگری است، اظهار داشت: ساحل رودخانه بشار به طول 10 کیلومتر در مرکز استان ظرفیت مهمی در مرکز استان بوده و انجام این پروژه برای شهر یاسوج ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند به قطب گردشگری تبدیل شود، عنوان کرد: در ساماندهی ساحل رودخانه بشار علاوه بر تسهیل امر گردشگری شاهد کمک شایان به مدیریت بحران در مرکز استان خواهیم بود.

منصوری ابراز کرد: در سفر دوم ریاست جمهوری به استان ساماندهی ساحل رودخانه بشار یاسوج را در دستور کار قرار خواهیم داد و سعی خواهد شد که در این زمینه مصوبات لازم صورت بگیرد.

سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به ظرفیت‌های استان به ویژه مرکز استان در زمینه گردشگری گفت: در صورت توجه دولتدر زمینه گردشگری شاهد حضور سرمایه ‌گذاران در این حوزه و رونق استان خواهیم بود.

عیسی شهامت معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: تصمیم بر این است که در حاشیه ساحل رودخانه بشار به طول ده کیلومتر ساحل سازی صورت بگیرد.

وی افزود: سوای از بحث گردشگری ساماندهی ساحل رودخانه بشار یاسوج از حوادث غیر طبیعی نظیر سیل و تهدید شهر یاسوج جلوگیری می‌شود.

نستهن مقدم شهردار یاسوج گفت: دبی سیلاب در 98 در بستر رودخانه بشار به ما این هشدار را داد که این موضوع می‌تواند تهدید جدی برای شهر یاسوج باشد.

وی افزود: ظرفیت گردشگری در شهر یاسوج از ظرفیت‌های نفت و گاز به قطع میتواند بیشتر جوابگو باشد.

آرش مصلح مدیر شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در ساخت 400 متر ساحل سازی 8 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای اتمام کار قریب به هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و برای هر کیلومتر در این حوزه 25 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

بازید معاون رئیس جمهور از پروژه تصفیه خانه آب یاسوج

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در بازدید از پروژه تصفیه خانه آب یاسوج ضمن تاکید بر ضرورت تکمیل پروژه با توجه به پیشرفت کاری، از مدیریت سازمان برنامه و بودجه استان خواست تأمین اعتبار لازم جهت تکمیل پروژه را در دستور کار قرار دهد.

صالحی مدیر عامل آب و فاضلاب استان گفت: پروژه تصفیه آب شهر برای تکمیل سر جمع در دو فاز به 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی افزود: روند اجرایی این پروژه به دلیل بارشهای باران در این مدت کند بودهاست.

صالحی خاطرنشان کرد: پیمانکار پروژه نزدیک به ده میلیارد تومان بابت کار طلبکار است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: شهر یاسوج با توجه به روند افزایشی جمعیت نیازمند منابع آب پایدار است.

احمدزاده بیان کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم این پروژه حیاتی ظرف یک ماه به بهرهبرداری خواهد رسید.

نقطه قوت دولت سبزدهم فعال کردن کارخانه‌های تعطیل است

استانداری کهگیلویه و بویراحمد ,

منصوری همچنین در حاشیه بازدید از کارخانه قند یاسوج به مناسبت هفته کار و کارگر ضمن گرامیداشت هفته کارگر اظهار داشت: کار در حوزه کارگری و تولید امری مقدس تلقی می‌شود و ما به عنوان خدمتگزاری کوچک بر دستان توانمند شما بوسه می‌زنیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور تاکید کرد: قطه قوت دولت سبزدهم فعال کردن کارخانجات راکد و نیمه فعال است.

منصوری با اشاره به پیشرفت قابل توجه کارخانه قند یاسوج، خاطرنشان کرد: در صورت فعالیت نهایی این کارخانه با توجه به معضل اشتغال در استان در این زمینه شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وی از پیگیری‌های جدی و دغدغه‌مند مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام در استان کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و تشکر کرد و افزود: با توجه به سابقه جهادی و انقلابی ستاد اجرایی فرمان امام انشاءالله شاهد پایداری اشتغال در این کارخانه خواهیم بود.

شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به روند کار در کارخانه قند یاسوج گفت: برای تکمیل کار در کارخانه قند یاسوج از ابتدا 300 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام به تمام تعهدات خود در قبال کارخانه قند یاسوج عمل کرده است و به زودی شاهد چرخه تولید در این کارخانه خواهیم بود.

وی بیان کرد: درصورت راه‌اندازی نهایی کارخانه قند یاسوج زمینه اشتغال برای 150 نفر به صورت مستقیم فراهم می‌شود.

قاسمی مدیر کارخانه قند یاسوج گفت: پیگیر شکر خام هستیم هفته اول خرداد جواب نهایی را می‌گیریم.

وی افزود: برنامه چغندری تا شهریور 1402 تکمیل می‌شود، در پاییز 1402 بیست تا سی هزار تن چغندر خواهیم داشت و قراردادهای لازم چغندر نیز منعقد خواهد

قاسمی بیان کرد: قبلاً هزار تن چغندری بوده که الان این ظرفیت هم‌اکنون به هزار 700 تن می‌رسد.

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در بازدید از پارک آبی تلخسرو در شهر یاسوج از روند اجرایی این پروژه ابراز رضایت کرد و افزود: وجود چنین مجموعه‌هایی در شهر یاسوج با ظرفیت بالای گردشگری علاوه بر اشتغال باعث رفاه مسافران و گردشگران خواهد بود.

وی افزود: در زمینه اعتبارات لازم جهت تکمیل این پروژه و پروژه‌های مشابه دولت اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

خضوعی مدیر پارک آبی تلخسرو گفت: در این مجموعه 150 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می‌باشند.

وی افزود: قریب به یک ماه از شروع بکار پارک می‌گذرد و خوشبختانه استقبال خوبی از این مجموعه صورت گرفته است.

سرمایه گذار پارک آبی تلخسرو بیان کرد: این پارک بزرگترین پارک آبی جنوب کشور است و برای تکمیل هتل آن به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

بازدید معاون رییس جمهور از جاده در دست ساخت سی سخت

محسن منصوری در حاشیه بازدید از پروژه کمربندی یاسوج و پل تنگ سریز در مسیر بابامیدان، یاسوج به سمیرم اظهار داشت: پیشرفت پروژه‌های عمرانی در مدت زمان فعالیت دولت سیزدهم در استان کهگیلویه و بویراحمد قابل توجه است.

وی افزود: اجرای پروژه‌ها در این استان با توجه به شرایط جغرافیایی هزینه بر است اما با همت مسئولان و توجه دولت سیزدهم کارها روند اجرایی خوبی دارند.

معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بیش از سه هزار میلیارد تومان در سفر اول ریاست جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد که در سفر دوم سعی می‌شود با مصوبات جدید عمده مشکلات اعتباری حل و فصل شود.

وی افزود: در زمینه ماشین آلات سنگین مورد نیاز برای اجرای پل تنگ سریز یاسوج در هیأت دولت رایزنی لازم انجام می‌شود.

محمد راستا مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت 150 کیلومتر از مسیر مواصلاتی بابامیدان_ یاسوج_ سمیرم در مرحله اجرایی قرار گرفته است.

وی افزود: از این مسیر 65 کیلومتر اجرا و بیش از سی کیلومتر در حال اجرا است.

راستا گفت: پروژه کمربندی یاسوج یه طول 12 کیلومتر با اعتبار بالغ بر 77 میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در حال اجرا است.

وی بیان کرد: پنج کیلومتر از یان پروژه در فاز اول بهره‌برداری شده و هفت کیلومتر باقی مانده است.

راستا گفت: این مسیر ببخشی از کریدور شمال به جنوب کشور و از شریان‌های ارتباطی مهم بشمار می‌رود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: استان زیرساخت ارتباطی فقط جاده است و زیرساخت ریلی نداریم و هوایی هم ضعیف هستیم.

وی ابراز کرد: کمبود اعتبارات و شرایط جغرافیایی باعث کندی پروژه‌ها راهسازی شده است.

راستا گفت: مسیرهای مواصلاتی استان با توجه به شرایط جغرافیایی حادثه خیز هستند و رفع نقاط حادثه‌خیز در اولویت کاری قرار دارد.

راستا در ارتباط با پروژه پل تنگ سریز اظهار داشت: این نقطه جز نقاط حادثه‌خیز در مسیر بوده که با توجه به عنایت دولت سیزدهم با اعتبار اولیه 70 میلیارد تومان و نهایی 110 میلیارد تومان وارد فاز اجرایی شده‌است.

پیمانکار پروژه اظهار داشت: از قبل عید نوروز تاکنون سی تصادف در این نقطه اتفاق افتاده و برای تکمیل پروژه نیاز به 750 تن میلگرد است که 250 تن میلگرد تهیه شده‌است.

وی افزود: نیاز به ماشین‌آلات سنگین خاصی داریم که در کشور تولید نداریم و باید از خارج تأمین شود انتظار داریم که در این زمینه همکاری لازم صورت بگیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان اجرای این پروژه در تقویم کاری 18 ماه پیش‌بینی شده که مجری طرح قول داده در صورت تأمین اعتبار شش ماه زودتر کار را تحویل کند.

کورش درخشان زاده فرماندار شهرستان دنا گفت: 126 روستا در شهرستان دنا وجود دارد و این شهرستان مرکز گردشگری جنوب کشور است و در روزهای تعطیل مجبوریم برخی ساعات مسیر را ببندیم.

وی افزود: این شهرستان در تمام فصول سال شاهد حضور گردشگران از مناطق مختلف کشور است که در صورت وجود زیرساخت‌های لازم شاهد رشد و رونق خواهیم بود.

محمد راستا مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پل کلو به عنوان بزرگترین پل کشور محسوب می‌شود و مسیر سی‌سخت به یاسوج دارای دو تونل در حال ساخت می‌باشد.

در فصل زمستان به دلیل پیچ و خم جاده تردد در مسیر به سختی امکانپذیر است که با اتمام این مسیر شاهد تسهیل تردد خواهیم بود.
اعتبار اولیه برآورده شده جهت این پروژه 470 میلیارد تومان است که جهت تکمیل قریب به دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

منصوری در حاشیه بازدید از پروژه پل کِلو در شهرستان دنا اظهار داشت: این پروژه به عنوان یک پروژه مهم و بزرگ است و کلنگ‌زنی پروژه کار سختی نیست و باید در فکر تأمین اعتبار و اتمام کار باشیم.

وی در ادامه وضعیت شهر سی‌سخت بعد از زلزله را جویا شد که فرماندار شهرستان دنا از اتمام کار پیشرفت بالای در همه امور خبر داد.

محسن منصوری در بازدید از طرح تله کابین مهریان اظهار داشت: طرح‌های گردشگری قابل توجهی در استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار دارد که باید نسبت به اتمام کار توجه شود و کارها نصفه و نیمه رها نشود.

وی افزود: مجموعه استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد کمک کند تا مشکلات مربوط حل و فصل شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: زمین مورد نیاز برای طرح‌ها واگذار شود و برای اجرای طرح‌ها زمان در نظر گرفته شود و در صورت عدم اجرای کار زمین واگذار شده پس گرفته شود.

باقری مشاور طرح تله کابین تنگ مهریان عنوان کرد: این طرح به طول پنج و نیم کیلومتر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فاز اول 200 میلیارد که توسط سرمایه گذار تامین می‌گردد و در فازهای بعدی تا 700 میلیارد تومان قابل افزایش است.

وی افزود: تله کابین در تنگ مهریان در فاز اول به طول هزار متر به مرحله اجرا خواهد رفت و پل معلق در فاز دوم با اعتبار 650 میلیارد تومان اجرا می‌شود.

باقری گفت: ورزش‌های ابی، سورتمه، فضاهای رفاهی در این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نبود فضاهای رفاهی و خدماتی نتوانسته به نقطه مطلوب در حوزه گردشگری برسد.

باقری خاطرنشان کرد: گر در واگذاری املاک منابع طبیعی تسهیل صورت بگیرد روند اجرایی پروژه سرعت خوبی می‌گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: