به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۳۱۰
|
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
بزرگواری :
اتفاقی که باید حداقل در دو تا سه دهه گذشته حاصل میشد ولی به فراموشی سپرده شده بود خوشبختانه مجدداً احیا شد، یعنی مجوز سد آبریز و امید برای مردم مظلوم کهگیلویه.

خبردنا: سید علی‌محمد بزرگواری نماینده ادوار مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه‌ای خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد، خواستار رفع ابهامات احداث سد آبریز و تعیین تکلیف آن در سفر رییس‌جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد شد و از وی خواست احداث سد آبریز تنها خواسته مردم کهگیلویه از رئیس جمهور باشد.

در متن نامه سید علی محمد بزرگواری خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد

سلام

احتراما در خصوص درخواست بحق مردم مظلوم کهگیلویه مطالبی را به سمع و نظر شما می‌رسانم؛

جناب آقای احمد زاده همه ما در مقابل اتفاقات پیرامونی با صداقت و شفافیت مسؤولیم و هیچگاه اینگونه نپذیریم که نقد یا انتقاد از یک واقعیت، تخریب و تضعیف یک دولت و یک حکومت است.

آنچه که برای همه ما اهمیت دارد سرنوشت مردم است.

اظهار نظرات و سکوت مرگبار برخی از مسؤولین در خصوص «سد آبریز» که با سرنوشت مردم مظلوم کهگیلویه عجین شده است را نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

اتفاقی که باید حداقل در دو تا سه دهه گذشته حاصل میشد ولی به فراموشی سپرده شده بود خوشبختانه مجدداً احیا شد، یعنی مجوز سد آبریز و امید برای مردم مظلوم کهگیلویه.

این سد حداقل انتظار مردم مستضعف آن خطه است، نه زیاد خواسته اند و نه زیاد می‌خواهند. وضع مملکت و نظام را هم میدانیم ولی سکوت و گذشت از حق مردم ظلم است در حق مردم، چه شده که به محض اینکه به هر دلیلی مجوز سد گرفته میشود و در بودجه گنجانده می‌شود اما با پمپاژ مباحث انحرافی یک سال طرح را به عقب می اندازند و بعد هم همه تحریک می‌شوند که جلوی طرح گرفته شود. (از شورای تأمین تا گزارش اسفبار مرکز پژوهش‌های مجلس) گمان بدانید گزارشات مرکز پژوهش‌ها حسب درخواست نماینده، کمیسیون و یا کمیته خاصی تهیه میشود، این حداقل انتظار ما از نمایندگان محترم استان در مجلس، استاندار و دیگر مقامات است که بدانیم این گزارش به در خواست چه کسی تهیه شده است.

در کل کشور احداث چند سد به وزارت کشور جهت دستورات امنیتی برای اظهار نظر ارسال شده است که برای سد آبریز این درخواست شده است.

اگر آقای رییس‌جمهور قصد حضور در استان را دارند ما هیچ چیز از او نمی‌خواهیم، شما هم از او چیزی نخواهید.

جاده پاتاوه دهدشت نزدیک به اتمام است، پتروشیمی دهدشت شروع شده و تمام میشود، فسفات چرام هم تکلیفش مشخص میشود، فقط و فقط برای تعیین تکلیف سد آبریز و این همه ابهام چرا ؟

والامر الیکم
سید علی محمد بزرگواری
تاریخ ۱۱/ ۲/ ۱۴۰۲

نام:
ایمیل:
* نظر: