به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۳۱۵
|
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵

خبردنا: آنها گاهی با سادگی خاص خودشان کارهای جالبی می‌کنند که مثل توپ در دنیا صدا می‌کند و خبر اول تمام سایت‌های خبری می‌شود. نتیجه این کارهای عجیب و غریب هم راهیابی به گینس و ثبت شدن در رکوردهای جهانی است. در این شماره از سرنخ قدیمی‌ترین‌های رکورددارها  را بررسی می‌کنیم؛ از آدم‌ها گرفته تا اشیا!  

مادربزرگ یوگاکار

بت کالمن پیرترین یوگاکار دنیاست که با وجود ۸۳ سال سن هنوز هم کله معلق می‌زند و ساعت‌ها روی سرش می‌ایستد! این مادربزرگ استرالیایی نزدیک به ۴۰ سال است که یوگا کار می‌کند و معتقد است نسبت به خیلی از جوان‌های یوگاکار حرکات را منعطف‌تر و چالاک‌تر انجام می‌دهد. بت می‌گوید من ثابت کرده‌ام که با یوگا پیری معنایی ندارد و این ورزش کهن می‌تواند زمان را برای شما متوقف کند!

 
این مرد در ۹۰سالگی پدر شدبت کالمن پیرترین یوگاکار دنیاست

 او مدت‌هاست که قصد دارد تدریس یوگا را کنار بگذارد و عرصه را به دخترش که او هم مربی یوگاست واگذار کند اما تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده است.   بتی سه کتاب درباره یوگا نوشته و عقیده دارد یوگا درمان تمام دردهای سالمندی است.

 

پدر یا پدربزرگ!؟

رکورد پیرترین پدر دنیا را نانو رام جوگی با ۹۰سال سن با خود یدک می‌کشد؛ کشاورز اهل هندوستان که برای بیست و یکمین بار با تولد دخترش –گریجا- طعم پدر شدن را چشید و رکورد پیرترین پدر دنیا را کسب کرد! نانو این فرزند را از چهارمین همسرش دارد. او می‌گوید دقیقا نمی‌داند از چهار همسرش چند بچه دارد اما تا جایی که یادش می‌آید ۱۲پسر، نه دختر و ۲۰ نوه دارد!
   نانو گفته است که تصمیم دارد همچنان نسلش را ادامه دهد. شاید تا ۱۰۰سالگی و شاید هم بیشتر!

این مرد در ۹۰سالگی پدر شدرکورد پیرترین پدر دنیا

فلوت کهنه

قدیمی‌ترین فلوت دنیا این فلوت باریک است که ۳۵ هزار سال عمر دارد و از دل غاری در جنوب آلمان بیرون آمده است. این فلوت که با استخوان کرکس ساخته شده، نشان می‌دهد که اروپایی‌ها از هزاران سال قبل چیزی را به عنوان ساز می‌شناخته‌اند! باستان‌شناشان دو فلوت مشابه دیگر هم پیدا کرده‌اند که در گذر زمان شدیدا آسیب دیده‌اند. آنها معتقدند عمر این فلوت‌ها به دوران پارینه سنگی برمی‌گردد.

این مرد در ۹۰سالگی پدر شدقدیمی‌ترین فلوت دنیا

نامه نرسیده

 قدیمی‌ترین نامه داخل بطری زمانی پیدا شد که ۹۲ سال و ۲۲۹ روز از تاریخ نوشته‌شدنش می‌گذشت! این بطری که در سال ۲۰۰۶ از آب‌های انگلستان سردرآورد، متعلق به سال ۱۹۱۴ بود و به طور اتفاقی توسط یک ماهیگیر انگلیسی به نام مارک آندرسون پیدا شد! 

این مرد در ۹۰سالگی پدر شد قدیمی‌ترین نامه داخل بطری دنیا

جالب اینجاست که بطری نامه‌رسان از محلی که به آب انداخته شده بود، حرکت زیادی نکرده و ۹۲ سال بعد با فاصله کمی در همان محدوده پیدا شده است. ظاهرا کاپیتان یکی از کشتی‌های انگلیسی این نامه را نوشته بوده و در آن ضمن شرح دادن موقعیت جغرافیایی کشتی، از مقامات محلی درخواست کمک داشته!

این مرد در ۹۰سالگی پدر شدبطری حاوی نامه

پیرترین مادر دنیا

راجو لوهان پیرترین مادر دنیاست که دو سال قبل در۷۰ سالگی بچه‌دار شد! این اولین فرزند راجوی هندی است که خداوند بعد از ۴۰ سال به او و همسرش داده است. او می‌گوید ناوی هدیه خدا بود تا من به خاطر بچه‌دار نشدنم بیش از این در روستا انگشت‌نما نشوم.  راجو می‌گوید تولد این بچه آن‌قدر به او انگیزه داده که به تنهایی از پس امور بربیاید. آنها در روستای محرومی زندگی می‌کنند که تا پیش از بچه‌دار شدن راجو کسی از وجود آن خبر نداشت اما حالا به لطف مادر شدن این زن ۷۰ ساله حتی پای خبرنگاران خارجی هم به این روستا باز شده است!  

این مرد در ۹۰سالگی پدر شدراجو لوهان پیرترین مادر دنیا

پدربزرگ قهرمان

ری مون پیرترین بدنساز دنیاست که با بیش از ۸۰ سال سن هنوز هم در کنار بهترین بدنسازهای جهان خودی نشان می‌دهد! او که به آقای عضله معروف شده، در شرایطی که هم‌سن و سالانش گوشه‌نشین شده‌اند، به گینس راه یافته است.این پدربزرگ ورزشکار چندین جایزه کشوری هم دارد که از قدیم‌الایام در کارنامه‌اش ثبت کرده است. بد نیست بدانید آقای مون فلج‌اطفال، عمل باز قلب و سابقه ایست قلبی داشته و حتی یک‌بار رسما مرده و با شوک به زندگی برگشته است! البته همین حالا هم یک دستگاه تنظیم‌کننده ضربان در قلبش دارد!

این مرد در ۹۰سالگی پدر شدری مون پیرترین بدنساز دنیا

دوقلوهای افسانه‌ای!

پیرترین دوقلوهای به هم چسبیده دنیا را حتما می‌شناسید! رنی‌ودنی- دوقلوهای از کمر به هم چسبیده‌ای که حالا نزدیک به ۶۰ سال است که با هم زندگی می‌کنند- نه تنها رکورددار جماعت به هم چسبیده هستند بلکه به خاطرسن و سالشان دنیای پزشکی را هم انگشت به دهان گذاشته‌اند! دنی و رنی اگرچه خیلی وقت‌ها از بودن در کنار یکدیگر کلافه می‌شوند اما در بیشتر عمرشان آن‌قدر با هم صمیمی بوده‌اند که حتی اگر امکانش هم وجود داشته باشد، نخواهند دور از هم زندگی کنند!

این مرد در ۹۰سالگی پدر شدپیرترین دوقلوهای به هم چسبیده دنیا

 متاسفانه برادران به هم چسبیده این روزها حال و روز خوشی ندارند و به نظر می‌رسد که کم‌کم به پایان زندگی‌شان نزدیک می‌شوند. به همین دلیل هم به پزشکان اجازه داده‌اند با تحقیق روی آنها به سوالاتشان پاسخ دهند. پیرترین دوقلوهای به هم چسبیده دنیا چهار دست و چهار پا دارند و این‌طور که خودشان می‌گویند، آینه یکدیگرند؛ درست رودرروی هم!

مادربزرگ دنیای مد

پیرترین مدل لباس دنیا این مادربزرگ ۸۰ ساله است که لااقل از ۶۰ سال قبل تا به حال در این عرصه فعالیت می‌کند. دافنه سلفی انگلیسی این روزها در معرفی تازه‌های پوشاک پیرزن‌ها حرف اول را می‌زند؛ مدلی که می‌گوید از سپیدی موها و چروک‌های صورتش شرمنده نیست! مدیران دافنه معتقدند این پیرزن از هم‌سن و سال‌هایش شادتر است و اثری از افسردگی در چهره‌اش به چشم نمی‌خورد. دافنه روزانه هزار یورو دستمزد دارد. او از  باسابقه‌ترین رکورددارترین آدم‌های حرفه خود محسوب می‌شود.  مادربزرگ ۸۰ ساله آن‌قدر بی‌حاشیه کار می‌کند که حالا کارمند رسمی برند معروف D&G هم شده است.

این مرد در ۹۰سالگی پدر شدپیرترین مدل لباس دنیا
نام:
ایمیل:
* نظر: