به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۳۳۳
|
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
وی حجم ذخیره فعلی سد چمشیر را بیش از 500 میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: EC سد چمشیر 1240 است که به نوعی باید گفت بهترین وضعیت را در این زمینه دارد.

خبردنا : مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حجم ذخیره آب پشت سد چم‌شیر به بیش از ۵۰۰ میلیون متر مکعب رسید، گفت: کیفیت آب نیز افزایش یافته است.

"آرش مصلح " در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: براساس آخرین اندازه‌گیری‌ها شوری و تلخی آب سد چم شیر گچساران از حد استاندارد هم کمتر بوده و هیچ نگرانی درباره کیفیت آب سدچم شیر وجود ندارد و واقعیت امر با افزایش آب ذخیره شده پشت سد، کیفیت نیز افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: بر این اساس آزمایش‌های اخیر از آب سد چم‌شیر گچساران، میزان مواد محلول در آب این سد نه تنها کمتر از حد مجاز نشان داده بلکه مهر تاییدی هم بر کیفیت مطلوب آب سد چم شیر زده و آب این سد قابل مصرف برای مصارف شرب و کشاورزی است.

وی حجم ذخیره فعلی سد چمشیر را بیش از 500 میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: EC سد چمشیر 1240 است که به نوعی باید گفت بهترین وضعیت را در این زمینه دارد.

به گزارش تسنیم، اندازه گیری هدایت الکتریکی یکی از راه های ساده مشخص کردن غلظت املاح محلول در آب میباشد. آب مقطر یا آب خالص تقریباً هادی جریان الکتریسیته نیست ولی اگر در آب نمک‌های ‌محلول ‌وجود ‌داشت ‌باشد آب را هادی جریان ‌الکتریسیته می‌کند.

زمانی که میزان املاح حل شده در آب بالا باشد قابلیت هدایت الکتریکی نیز افزایش می یابد؛ به عبادت دیگر مقاومت الکتریکی آن کاهش پیدا می‌کند.

مصلح مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد این را هم گفته که یکی از واحدهای نیروگاه سد چم شیر با ظرفیت تولید 55 مگاوات برق تا خردادماه وارد مدار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تأمین آب مورد نیاز کشاورزی، تولید انرژی برق آبی، تأمین آب مورد نیاز کشاورزی و شرب استان‌های همجوار، کنترل سیلاب‌ها و جلوگیری از خسارت‌های طغیان رودخانه زهره، اشتغال‌زایی در منطقه و رشد صنعت و تکنولوژی برق‌آبی از اهداف کلی احداث این سد به حساب می آید.

نام:
ایمیل:
* نظر: