به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۳۴۰
|
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶
مدیرکل راهداری استان خبر داد:
با تلاش شکل گرفته، ۱۱٠ کیلومتر آسفالت راه روستایی در سال گذشته انجام و افزایش چهار برابری راه روستایی در سال ۱۴٠۱ به نسبت سال ۱۴٠٠ را داشتیم.

خبردنا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سال گذشته ۱۱٠ کیلومتر راه روستایی در این استان آسفالت شده است.

به گزارش"خبردنا"، عابد محمدی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بازگشایی «گردنه برفگیر بیژن» با اعزام تجهیزات راهداری در شهرستان دنا آغاز شد، افزود: بازگشایی گردنه بیژن که با چندین متر برف در فصل زمستان مسدود شده بود، آغاز شد.

وی اظهار کرد: با توجه به ارتفاع چندین متری برف در منطقه و اهمیت ایمنی تردد مردم، این جاده از فصل پاییز مسدود اعلام شده بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پراکندگی روستاها در استان زیاد است، خاطرنشان کرد: دولت نگاه ویژه ای به محرومیت زدایی روستایی دارد.

محمدی از وجود ۴ هزار و ۴٠٠ کیلومتر راه روستایی در استان خبر داد و تصریح کرد: دو هزار و ۳٠٠ کیلومتر راه روستایی آسفالته است.

وی ادامه داد: با تلاش شکل گرفته، ۱۱٠ کیلومتر آسفالت راه روستایی در سال گذشته انجام و افزایش چهار برابری راه روستایی در سال ۱۴٠۱ به نسبت سال ۱۴٠٠ را داشتیم.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای سال جاری ۱۳٠ کیلومتر راه روستایی در دست آسفالت داریم که برنامه ما فراتر از ۱۵٠ کیلومتر آسفالت در سال ۱۴٠۲ است.

محمدی با بیان اینکه یکی از معضلات راه‌ها، نقاط حادثه خیز است، تاکید کرد: ۲۳۳ نفر طی سال گذشته در حوادث جاده‌ای استان فوت شدند که افزایش ۱۹ درصدی به نسبت سال ۱۴٠٠ را نشان می‌دهد.

وی از ثبت ۶۳ میلیون تردد در جاده‌های استان طی سال ۱۴٠۱ خبر داد و تصریح کرد: این آمار افزایش ۳۸ درصدی به نسبت سال ۱۴٠٠ داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال ۱۸ درصد کاهش تلفات را داشتیم، گفت: در مجموع طی فروردین ماه سال جاری ۵۱ درصد کاهش تلفات جاده‌ای رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ کیلومتر قرارداد نصب نیوجرسی در استان انجام شده است، افزود: نصب نیوجرسی به طول ۱۵ کیلومتر با اولویت محور حادثه ساز یاسوج به اصفهان انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از رفع ایراد ۴۵ نقطه حادثه خیز در استان خبر داد و اظهار کرد: برای ۱۱ نقطه باقیمانده قرارداد عقد شده است.

محمدی نقاطی در محورهای یاسوج به شیراز و محور باشت_ چرام را از جمله موارد برنامه ریزی شده برای رفع نقاط حادثه خیز دانست و خاطرنشان کرد: پروژه رفع نقاط حادثه خیز در محدوه گردنه «مله شوره تا تونل گل زردی» ۳۵ درصد پیشرفت دارد.

وی تصریح کرد: امید است تا پایان سال ۱۴٠۲ تحقق رفع نقاط حادثه خیز را داشته باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد از بهبود روشنایی سه تونل در استان خبر و عنوان‌کرد: نصب تجهیزات روشنایی در محور یاسوج به بابامیدان انجام شده و پروژه روشنایی ۶ تونل از ۱۲ تونل محور یاسوج به اصفهان نیز انعقاد قرارداد شد.

به گزارش خبردنا، محمدی بیان کرد: فعالیت‌های این اداره کل در سه بخش راهداری و نگهداری راه‌ها، ساخت و نگهداری راه روستایی و حمل و نقل پوشش داده می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: