به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۳۹۷
|
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴
با افتتاح این محور، بیش از ۴۰۰ روستا در کهگیلویه وبویراحمد با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر از نعمت راه مناسب برخوردار خواهند شد.

خبردنا: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: افتتاحیه اولیه پروژه ملی دهدشت_پاتاوه در سفر ریاست جمهوری به استان کهگیلویه وبویراحمد انجام خواهد شد.

به گزارش "خبردنا"، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به این شهرستان اظهار کرد: افتتاحیه اول پروژه پاتاوه_ دهدشت در سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کهگیلویه وبویراحمد انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه به طول ۱۳۶ کیلومتر دو مرحله‌ای خواهد بود، یک مرحله برای بهره‌برداری اولیه تردد مردم استان و مرحله دوم بهره‌برداری کل پروژه خواهد بود.

وی با بیان این‌که یکی از تونل‌های این محور ریزش و مسدود شده است گفت: جهت تردد آسان مردم استان، این تونل تا پایان شهریور تکمیل و  مرحله اول برای تردد زیر بار ترافیک خواهد رفت.

خادمی اعتبار مورد نیاز برای بهره‌برداری کامل این پروژه را یک هزار و ۵۰۰ میلیاردتومان عنوان و اظهار کرد: ۵۰۰ میلیاردتومان آن مطالبات قرارگاه است.

وی از تکمیل روشنایی  و کارهای باقی مانده سازه‌ای آن با اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبردنا، پروژه بزرگ ملی  دهدشت_ پاتاوه به طول ۱۳۶ کیلومتر جزو مهم‌ترین طرح‌های راه‌سازی استان است که ارتباط استان‌های جنوب کشور را به استان‌های مرکزی ایران برقرار می‌کند.

با افتتاح این محور، بیش از ۴۰۰ روستا در کهگیلویه وبویراحمد با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر از نعمت راه مناسب برخوردار خواهند شد.

۱۳ تونل به طول هشت هزار و ۲۰۰ مترو تعداد ۱۸ دستگاه پل بزرگ بالای دهانه ۱۶ متری در این جاده طراحی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: