به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۴۲۰
|
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸
شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی که تمایل به استفاده از ظرفیت نیروگاه خورشیدی برای درآمدزایی دارند می‌توانند با مراجعه به سامانه “مهرسان”از جزئیات این طرح آگاهی کسب کنند.

خبردنا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد مردم استان را برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی خورشیدی دعوت کرد.

به گزارش"خبردنا"،  مرادی گفت: تاکنون درخواست ۴۰۰ نفر از متقاضیان استان برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی خورشیدی از سوی کارشناسان تایید شده است.
 
وی افزود: هزار و ۲۸۰ شهروند کهگیلویه و بویراحمدی برای خریداری نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس درخواست داشته اند که تاکنون هزار و۱۵۵ مورد از این درخواست‌ها از سوی کارشناسان بررسی شده است.
 
وی ادامه داد: هم اکنون قرارداد واگذاری نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس با ۴۵ متقاضی در کهگیلویه و بویراحمد منعقد شده و ۸۰ پرونده دیگر آماده بستن قرار داد است.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت به افرادی که قصد تولید برق با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی در خانه‌های خود را دارند ، ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی پرداخت می‌کند.
 
مرادی افزود: این تسهیلات با اقساط ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به متقاضیان پرداخت می‌شود.
 
وی اضافه کرد: به منظور توانمندسازی مددجویان زیرپوشش نهاد‌های حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی دولت باز پرداخت ۲۰ میلیون تومان از این تسهیلات بانکی را به عهده گرفته است.
 
مرادی تاکید کرد: براساس تفاهم‌نامه پنج جانبه‌ای که میان وزارت نیرو ، معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، بسیج سازندگی، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی تدوین شده مشوق‌هایی برای واگذاری سامانه‌های انرژی خورشیدی پیش بینی شده است.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت : مردم استان می‌توانند برای تولید برق از طریق سامانه‌های انرژی خورشیدی نام نویسی و درآمد پایدار کسب کنند.
 
مرادی ادامه داد: شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی که تمایل به استفاده از ظرفیت نیروگاه خورشیدی برای درآمدزایی دارند می‌توانند با مراجعه به سامانه “مهرسان”از جزئیات این طرح آگاهی کسب کنند.

وزارت نیرو چند سالی است که برای تامین برق مورد نیاز کشور این طرح را در حال اجرا دارد، اما دولت سیزدهم با پرداخت وام‌های
 
ارزان قیمت ۱۲۰ میلیون تومانی بستر تولید انرژی برق و ایجاد درآمد پایدار را برای شهروندان دارای شرایط ایجاد کرده است.
 
در این طرح متقاضیان با پرداخت ماهیانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از طریق تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی درآمدزایی کنند.
 
خرید برق از نیروگاه‌های تجدید پذیر به صورت تضمینی و ۲۰ ساله از سوی دولت که در ۲ بخش مزرعه (زمین‌هایی با وسعت بالا) و نیروگاه خورشیدی صورت می‌گیرد که سرمایه گذاری در این عرصه را به صرفه و در واقع تضمین کرده است.
 
خرید برق تولید شده هر ۴۵ روز از سوی دولت انجام می‌شود و میزان درآمد هر خانوار کم درآمد از محل فروش انرژی این سامانه‌های پنج کیلوواتی حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بصورت فروش دوره‌ای است.
نام:
ایمیل:
* نظر: