به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۴۳۷
|
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷
طرح هادی یک سند بالادستی بوده که هرگونه اقدام در روستا، زیر فصل این سند است و هرگونه عملیات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز باید هماهنگ باشد.

خبردنا: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از مطالعه اجرای طرح هادی در ۱۹۰ روستای زیر ۲۰ خانوار این استان خبر داد.

به گزارش"خبردنا"، روح الله عمادی اظهار داشت: یک هزار و  720 روستای دارای سکنه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 720 روستا جمعیتی بیش از 20 خانوار دارند که در تک به تک این روستاها طرح هادی تهیه و اجرا شده است.

وی این را گفت که البته اجرای طرح هادی در این روستاها به مثابه اتمام کار نیست بله شاید در برخی روستاها هنوز به نیاز به یکسری زیرساخت‌هایی وجود دارد.

عمادی، عمران و توسعه روستایی را در اولویت کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و ابراز کرد: بازنگری طرح هادی 240 روستای این استان انجام شده و برخی با توجه به ضرورت‌های پیش بینی شده، در دستور کار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: طرح هادی یک سند بالادستی بوده که هرگونه اقدام در روستا، زیر فصل این سند است و هرگونه عملیات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز باید هماهنگ باشد.

عمادی با اشاره به اینکه برای ساخت مسکن روستایی 200 میلیون تومان با سود 5 درصد پرداخت می‌شود، بیان کرد: متقاضی ساخت مسکن و پروانه ساخت باید طبق ضوابط، طرح هادی اقدام کند. 

نام:
ایمیل:
* نظر: