به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۴۴۶
|
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰

خبردنا: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زن جوانی که اقدام به سرقت ۳۰ میلیارد ریال طلا از گاوصندوق خانه‌ای در شمال تهران کرده بود، خبر داد.

 
سرهنگ محمد معظمی گودرزی در این‌باره گفت: چند روز پیش و درپی وقوع سرقت از یک منزل مسکونی در محله دربند تهران، رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی از ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ قرار گرفت و با توجه به اهمیت موضوع، عوامل این یگان وارد عمل شده و تحقیقات میدانی خود را آغاز کردند.  
 

وی با بیان اینکه با حضور ماموران در محل مشخص شد که سارق با جلب اعتماد صاحبخانه اقدام به کش‌روی و سرقت طلا و جواهرات وی از داخل گاوصندوق خانه‌اش کرده است، گفت: با تحقیقات محلی محدوده جغرافیای جرم و استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار متهم که خانمی حدوداً ۳۵ ساله بود مورد شناسایی قرار گرفت. همچنین بررسی سوابقش نیز نشان داد که او پیشتر به جرم سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.

 

معظمی گودرزی ادامه داد:‌ تیم عملیات کلانتری در گام بعدی با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده مخفیگاه متهم را در کمتر از ۴۸ ساعت پس از سرقت مورد شناسایی قرار داد. ماموران پس از دریافت این اطلاعات اقدام به هماهنگی‌با دستگاه قضایی کرده و  روز گذشته راهی مخفیگاه متهم شده و او را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به بازرسی از محل دستگیری متهم گفت: در بررسی‌های اولیه از محل اختفا و دستگیری این زن اموال مسروقه شناسایی شده و اموال سرقتی شامل طلاجات به ارزش ۳۰ میلیارد ریال از مخفیگاه متهم کشف و ضبط شد که در نهایت تحویل مالباخته شد.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده درمقر انتظامی، اظهارکرد:‌ متهم پس از انتقال به کلانتری دربند در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت اماکن خصوصی اعتراف و انگیزه خود را تامین نیاز های مالی، عنوان کرد.

معظمی گودرزی با بیان اینکه تاکنون دو مال باخته به کلانتری مراجعه و با شناسایی متهم شکایت خود را ثبت کرده‌اند، گفت: برای متهم پرونده‌ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: