به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۴۶۴
|
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱
تولیدات باکیفیت عشایری از جمله صنایع دستی قابلیت عرضه در این جشنواره ملی را دارد و باید زمینه حضور هنرمندان در این عرصه فراهم شود.

خبردنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: هفتمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر از ۲۷ اردیبهشت به مدت ۴ روز در یاسوج برگزار می‌شود.

به گزارش"خبردنا"، عیسی شهامت صبح امرو در جلسه هماهنگی جشنواره فرهنگ عشایر کوچ اظهار کرد: این جشنواره ملی فرهنگی در محل پارک جنگلی یاسوج برگزار می شود.

وی تصریح کرد: زندگی عشایری در استان یکی از جاذبه های مهم در جذب گردشگر است که به خوبی باید در این جشنواره ملی معرفی شود.

 شهامت با بیان اینکه، این جشنواره فرصتی برای معرفی صنایع دستی و تولیدات محلی، ارزش‌های فرهنگی، بومی و دینی است، افزود: به همین خاطر موضوع امنیت مکان و جشنواره بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: متولیان جشنواره  مسئولیت برقراری امنیت مکان جشنواره را به عهده دارند و باید در این چند روز با کسب آموزش، اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند.

شهامت افزود: تولیدات باکیفیت عشایری از جمله صنایع دستی قابلیت عرضه در این جشنواره ملی را دارد و باید زمینه حضور هنرمندان در این عرصه فراهم شود.

سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از مسئولان خواست: نظارت‌های لازم را برای کنترل قیمت‌ محصولات عرضه شده در این غرفه ها داشته باشند.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی آداب و رسوم، سبک زندگی عشایری و آشنا شدن مردم با فرهنگ اقوام و طوایف مختلف عشایر کشور  و استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

شهامت اضافه کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه گردشگری نسبت به حضور به موقع در نشست های این کارگروه حساس بوده و در این زمینه باید کم توجهی نکنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: