به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۴۸۴
|
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
هواشناسی با توجه به ورود سامانه بارشی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برای استان هشدار سطح زرد صادر کرد.

خبردنا: سرپرست مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برای استان هشدار سطح زرد صادر شده است.

به گزارش"خبردنا"، ولی بهره مند افزود: سامانه بارشی یاد شده از عصر روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود و تا عصر روز چهارشنبه بیستم اردیبهشت ماه امسال در جو استان فعال خواهد بود.

وی عنوان کرد:رگبار باران،رعد و برق در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید موقت از مخاطرات این سامانه بارشی است.

سرپرست مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد:شهرستان های بویراحمد،دنا،مارگون،لنده،بهمئی و شمال کهگیلویه از مهمترین مناطق فعالیت این سامانه و احتمال سقوط سنگ،لغزندگی جاده ها و آبگرفتگی معابر از خطرات آن است.

بهره مند به مردم توصیه کرد: دربازه زمانی فعالیت سامانه مذکور از توقف در حاشیه مسیل‌ها،رودخانه ها خودداری و همچنین در انجام فعالیت‌های کوهنوردی احتیاط کنند. وضعیت هشدار زرد به معنای آگاهی و اقدام در صورت نیاز است و احتمال خسارت کلی و یا خسارت نقطه‌ای وجود دارد.

وی تاکید کرد: این هشدار براساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی هواشناسی صادر شده و در صورت هر گونه تغییر اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

بهره مند عنوان کرد:شهر لنده با ۳۷.۹ درجه و مارگون با ۱۰.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم ترین سردترین و مناطق استان در شبانه روز گذشته تاکنون بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: