به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۵۰۵
|
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۴
این پنل ها قابلیت فرآوری ۱۰۰ وات برق را دارند و می توانند روشنایی حداقل چهار شعله لامپ کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تامین کنند.

خبردنا: فرماندار کهگیلویه گفت: با همکاری مدیریت توزیع برق این شهرستان ۲۱۰ پنل خورشیدی بین عشایر کوچرو توزیع شد.

به گزارش "خبردنا"، سید عبدالعزیز موسوی اظهار داشت: این پنل های خورشیدی به منظور رفاه حال عشایر و با هدف پیشگیری از قطع درختان و تخریب محیط زیست و در مناطق عشایری فاقد برق توزیع شد.

وی بیان کرد: با توجه به جمعیت بالای عشایر می طلبد سهمیه سالانه پنل خورشیدی برای رفع نیاز آنها افزایش یابد.

مدیریت توزیع برق کهگیلویه نیز در این راستا افزود: این پنل ها قابلیت فرآوری ۱۰۰ وات برق را دارند و می توانند روشنایی حداقل چهار شعله لامپ کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تامین کنند.

حسین عادلی نسب تصریح کرد: توزیع برق با رساندن انرژی برق به سیاه چادرهای عشایر علاوه بر تامین این نیاز در آنها به حفظ محیط زیست کمک می کند.

وی بیان کرد: این ناحیه آمادگی دارد در صورت اعلام نیاز عشایر استان و شهرستان تعداد بیشتری پنل خورشیدی را تامین کند.

در این شهرستان پنج هزار خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر زندگی می کنند .

این تعداد خانوار در مناطق مختلف ییلاقی و قشلاقی به تولید و پرورش بیش از ۶۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین مشغول هستند.

عشایر ۲۵ درصد از گوشت،مواد لبنی و پروتئینی و ۳۵ درصد از صنایع دستی مورد نیاز جامعه را تولید می کنند که خدمات رسانی به این قشر مولد از اهمیت بالایی برخوردار است.

خدمات ارائه شده به عشایر شهرستان کهگیلویه در طول سال شامل تامین و توزیع آرد ، توزیع نفت، آبرسانی سیار، تامین نهاده‌های دامی از قبیل جو و کنسانتره، ساخت مخازن ذخیره آب برای آب شرب و کشاورزی، و بازگشایی جاده‌های ارتباطی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: