به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۵۰۹
|
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
تامین زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی بعنوان رسالت اصلی به صورت ویژه در حال پیگیریست تا با حرکت چرخ‌های صنعت، شاهد رشد تولید و اشتغال در استان کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

خبردنا: فصلی نو، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته ۲۶ واحد تولیدی راکد استان احیا و به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش"خبردنا" به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد، سهیل مرادی نژاد در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی یاسوج۳ حل مشکلات حوزه صنعت و احیای واحدهای تولیدی راکد با استفاده از ظرفیت‌های موجود را از اهداف مهم حوزه اقتصادی استان عنوان کرد و گفت: در سال گذشته، در کنار متولیان اصلی حوزه تولید احیای ۲۵ واحد تولیدی راکد استان هدف‌گذاری شده بود که با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده، ۲۶ واحد تولیدی از رکود خارج شد و در سال مهار تورم و رشد تولید نیز ۲۵ واحد تولیدی برای بازگشت به چرخه تولیدی هدفگذاری گردیده است .

وی استفاده از ظرفیت کلینیک کسب و کار شرکت شهرک‌های صنعتی در کنار مجموعه بازدیدها و جلسات ستاد تسهیل را در احیای واحدهای راکد بسیار کارگشا ارزیابی کرد و افزود: کلینیک کسب و کار این شرکت که متشکل از کارشناسان و مشاوران کاربلد استان هستند، مطابق برنامه ریزی انجام شده به منظور تحقق شعار سال در حال پوست اندازی و جذب مشاورین جدید تازه نفس برای کمک به متولیان اصلی چرخه فعالیت واحدهای (صمت و جهادکشاورزی )می باشند .

مرادی نژاد افزود : با بررسی های انجام شده تعداد ۶۰ واحد تولیدی مستعد افزایش ظرفیت و ۴۰ واحدراکد امکان بازگشت به چرخه تولید را دارند شناسایی شده و در قالب برنامه های حمایتی کلنیک صنعت، مشکلات این واحدهای تولیدی به صورت میدانی مورد احصا و آسیب شناسی قرار داده می شود و سپس با ارائه راهکارهایی موانع تولید و مشکلات آنان برطرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رفع کمبودها و حل مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: تامین زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی بعنوان رسالت اصلی به صورت ویژه در حال پیگیریست تا با حرکت چرخ‌های صنعت، شاهد رشد تولید و اشتغال در استان کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

وی در ادامه گفت : با همراهی مسئولان استانی و ملی، اعتبارات مناسبی برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در ماه‌های پایانی سال گذشته تخصیص داده شد که با رفع مشکلات و تنگناهای زیرساختی ، به رونق و توسعه این بخش کمک شایانی شد.

مرادی نژاد از دیگر اقدامات انجام شده خلع ید و بازپسگیری اراضی واگذار شده راکد را بیان نمود و گفت : در راستای استیفای حقوق سرمایه گذاران در سال گذشته ۹.۵ هکتار از اراضی راکد واگذار شده در شهرکها و نواحی صنعتی از دست اشخاصی که نیتی برتولید نداشتند بشکل قانونی خلع ید و بازپسگیری شد و به منظور استقرار وبهره مندی متقاصیان جدید سرمایه گذاری به اراضی شهرکها و نواحی صنعتی استان افزوده گردید.

واحد تولیدی

واحد تولیدی

مرادی نژاد گفت: در کنار کارگروه متعدد موجود در هر حوزه های کاری ، از ابتدای سال جاری به منظور تحقق شعار سال با تشکیل” کارگروه ویژه تحقق شعار سال شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ” که وظیفه مهم پیگیری تحقق شاخصهای عملیاتی و اجرای برنامه‌های حمایتی ویژه همراستا با شعار سال را عهده دار می باشد، که با فراهم نمودن شرایط ، ایجاد و تکمیل زیرساخت های موردنیاز ، شهرک‌های صنعتی به محلی امن برای سرمایه‌گذاران استانی و فرا استانی مبدل گردد .

نام:
ایمیل:
* نظر: