به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۵۷۰
|
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
امام جمعه یاسوج:
برخی‌ها همدست دشمن شدند و در جنگ‌ هشت‌ساله به کمک صدام منحوس پرداختند درحالی‌که فردوسی این دانشمند بزرگ همیشه غیرت دینی و مذهبی و ملی خود را به نمایش می‌گذشت.

خبردنا: امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه یک وجب از خاک ایران در جمهوری اسلامی به دشمنان نرسید، گفت: زورگویان دنیا حتی از فکر تعرض به خاک این کشور ترس دارند.

به گزارش"خبردنا"، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: قبل از جمهوری اسلامی بخش زیادی از سرزمین ایران بزرگ و متمدن به دلیل بی تدبیری حاکمان وقت جدا شد ولی در جمهوری اسلامی حتی یک وجب از خاک این سرزمین به دشمن نرسید.

وی با تاکید بر اینکه حتی فکر کردن تعرض به خاک ایران اسلامی برای دشمن ترس آور است، عنوان کرد:در زمان پهلوی خاک ایران را به دشمن می‌دادند اما در جمهوری اسلامی وجبی از خاک ایران را به دشمن ندادیم.

حسینی به حفظ و حراست از زبان فارسی اشاره کرد و افزود: به‌عنوان یک ایرانی موظف به حفاظت و حراست از زبان فارسی هستیم و فردوسی یک انسان بزرگ بود که در تاریخ ماندگار است.

وی ابراز کرد: هرکسی که به فردوسی علاقه دارد باید به اشعار زیبای آن در مذهب نیز توجه کند و البته باید بدانیم شاهنامه فردوسی یک اثر فاخر و بی‌نظیر فارسی است.

حسینی تاکید کرد: فردوسی به اطاعت از پروردگار توصیه کرده و به تمجید و دین اسلام پرداخته و به زیبایی با اشعار دل‌نشینش به تعریف و تمجید از مولا علی (ع) پرداخته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: عشق و علاقه به امام علی (ع) در اشعار فردوسی زیاد آمده است و همیشه در تمجید از مولا و همچنین تشییع پرداخته است.

حسینی با اشاره به وطن‌فروشی عده‌ای در تاریخ این سرزمین در دوره‌های مختلف، ادامه داد: متأسفانه برخی از این افراد این‌قدر بی‌غیرت هستند که کشور را به آمریکا و انگلیس می‌فروختند.

وی بیان کرد: برخی‌ها همدست دشمن شدند و در جنگ‌ هشت‌ساله به کمک صدام منحوس پرداختند درحالی‌که فردوسی این دانشمند بزرگ همیشه غیرت دینی و مذهبی و ملی خود را به نمایش می‌گذشت.

حسینی خاطرنشان کرد: انسان باید در جنگ برای حق بمیرد نه برای آمریکا و فرمان‌بری از استکبار جهانی، بلکه برای جهاد فی سبیل الله باید جان سپرد.

وی با تأکید بر اینکه اگر ما عاشق فردوسی هستیم باید غیرتش را به دین و کشور ببینیم، گفت: فردوسی این شاعر بزرگ پارسی، زبان فارسی ،غیرت ایرانی و عزت اسلامی را به همه دیکته کرده است.

حسینی با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، تصریح کرد: این امام همام که تربیت کننده دانشمندان و فرهیختگان زیادی بود و قدر مسلم حق بزرگی بر گردن عالم تشیع دارد مکتب شیعه جعفری را پایه گذاری کرد و آنچه امروز داریم همه به واسطه خدمات و مجاهدات آن امام بزرگوار است.

وی در ادامه به جهالت برخی اشاره کرد و گفت: برخی‌ها جاهل هستند و خدا را نمی‌شناسند و در جهل به سر می‌برند و همه عالم از به برکت وجود ائمه است و ما باید به وجود ایمه خود افتخار کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: