به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۶۰۱
|
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰

خبردنا: شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه) با ۶۳ هزار و ۶۶۶ واحد کاهش در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار واحدی ایستاد.

تداوم ریزش‌ شارپی شاخص کل بورس

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۸ میلیارد و ۱۴۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۷ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال معامله شد.

شرکت بیمه ما (ما) با ۵۷ واحد، گروه صنعتی ملی (وملی) با ۴۵ واحد و بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با ۴۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲ هزار و ۵۹۷ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۲ هزار و ۳۸۶ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزارو ۹۰۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۶۲۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز همچنین شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، بانک ملت (وبملت) و بین المللی توسعه صنایع و معادن (وکغدیر) در نماد‌های پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۸۸۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۷۰۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۹۶۴ واحد کاهش داشت و به ۲۷ هزار و ۸۶۰ واحد رسید.

در این بازار بیش از پنج میلیارد و ۷۹۶ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۳۰ هزار و ۹۹۶ نوبت بود.

سیمان ساوه (ساوه)، فولاد شاهرود (فرود)، سپیدار سیستم آسیا (سپیدار) و گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، ایران خودرو دیزل (خاور)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

نام:
ایمیل:
* نظر: