به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۶۱۱
|
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۱
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛
۲۵ درصد پرونده‌ها مربوط به بخش زیبایی است و زنان و زایمان، جراحی و دندان پزشکی نیز در سایر پرونده‌های قصور پزشکی قرار دارد.

خبردنا: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل ۷۱ پرونده قصور پزشکی در استان طی سال ۱۴٠۱ خبر داد.

به گزارش"خبردنا"، کامروز امینی پیش از ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: در بحث معاینات بالینی طی سال ۱۴٠۱، ۲۲ هزار و ۲۴۹ پرونده ارجاعی داشتیم که پاسخ به مراکز قضائی ارسال شد.

وی از افزایش ۵ درصدی معاینات بالینی سال گذشته به نسبت سال ۱۴٠٠ خبر داد و گفت: استان رتبه اول معاینات بالینی به نسبت جمعیت را در کشور دارد.

امینی با اشاره به اینکه ۷ هزار و ۲٠۴ مراجعه کننده سال گذشته را زنان تشکیل دادند، گفت: در سال قبل ۶۹۸ پرونده جسد به پزشکی قانونی ارجاع شده که ۵۲۳ مورد آن را مرگ‌های غیر طبیعی تشکیل می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اشاره به رشد ۴.۲۱ درصدی مرگ‌های غیر طبیعی در سال ۱۴٠۱، گفت: این آمار در حوزه‌های مختلف حتی حوادث است.

امینی از تشکیل ۲۹٠ پرونده در کمیسیون پزشکی خبر داد و گفت: همچنین ۷۱ پرونده سال گذشته قصور پزشکی بوده که ۳۴ پرونده به رأی محکومیت پزشکان و ۳۷ پرونده به برائت ختم شد.

وی افزود: ۲۵ درصد پرونده‌ها مربوط به بخش زیبایی است و زنان و زایمان، جراحی و دندان پزشکی نیز در سایر پرونده‌های قصور پزشکی قرار دارد.

امینی گفت: بسیاری از پرونده‌ها مربوط به مراجعه به افراد غیر متخصص در حوزه زیبایی است.

امینی خواستار توجه مردم و تحقیق و پرسش و انتخاب پزشک متخصص و توانمند شد.

امینی از تشکیل ۵ هزار و ۲۷۱ پرونده با ادعای نزاع در استان طی سال ۱۴٠۱ خبر داد و عنوان کرد: این آمار ۵.۴ درصد به نسبت سال گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته، ۴ هزار و ۹٠۲ مورد پرونده ناشی از تصادف داشتیم که رشد ۱۱.۹۳ درصدی را داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: با توجه به قانون جوانی جمعیت، در بحث سقط جنین باید کمیسیونی با یک مجموعه تشکیل و صدور و عدم صدور مجوز بررسی شود که در سال گذشته ۱٠۵ پرونده با موضوع سقط جنین داشتیم که ۸۷ پرونده مجوز سقط درمانی گرفتند.

امینی با اشاره به فوتی ۲۵ اسفند ۱۴٠۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴٠۲ در محور حوادث رانندگی، گفت: این آمار با ۲٠ فوتی کاهش ۱۶.۶ درصدی داشته است.

وی ابراز داشت: همچنین در سال گذشته، در محور فوتی ناشی از سو مصرف مواد مخدر، ۵۵ فوتی ثبت شد.

امینی با اشاره به توسعه زیرساختی، تصریح کرد: دو پروژه استانی در شهرستان‌های بهمئی و دنا تعریف شده که پیشرفت مناسبی دارد.

امینی با بیان اینکه تکمیل آزمایشگاه سم شناسی در استان هدفگذاری شده، اظهار کرد: ۹٠ درصد آزمایشات ما در استان انجام می‌شود که با تکمیل زیرساخت آزمایشگاه، پوشش ۱٠٠ درصدی محقق خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: