به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۶۱۴
|
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
انسان نباید اعجوبه بودن خودش را بیان کند و نباید دنبال من‌ من گفتن باشیم چرا که انسان یک موجود محکوم به فنایی است که تنها چیزی که از او می ماند عمل اوست که می تواند او را ابدی کند.

خبردنا: پرفسور سید علی ملک حسینی؛ پدر پیوند کبد خاورمیانه در جمع دانش آموزان عشایری کهگیلویه و بویراحمد که برای بازدید از بیمارستان پیوند ابوعلی سینا به شیراز سفر کرده بودند توصیه ها و حرف های جالبی داشت.

به گزارش"خبردنا"،  امروزه عدم آشنایی نسل جوان با دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیشرفت های علمی در زمینه های مختلف به یکی از ضعف های جدی تبدیل شده است که رسانه های معاند نیز از همین ضعف استفاده کرده و فضای نا امیدی را در جامعه انتشار می دهند.

انعکاس دستاوردها و پیشرفت های علمی در کشورمان ایران با برگزاری برنامه های تحت عنوان “روایت پیشرفت” می تواند این تهدید را به یک فرصت تبدیل کرده و ضمن معرفی جهش های علمی، انگیزه ای مضاعف در بازدیدکنندگان از این پیشرفت ها ایجاد می کند که در رشد علمی آنها تاثیر گذار است.

حوزه هنری استان کهگیلویه وبویراحمد نیز با محوریت نقشه تحول و سند زیست بوم خود و تقویت نگاه امیدوارانه نسبت به دستاورد ها و پیشرفت های ایران اسلامی اقدام به برگزاری اردوی روایت پیشرفت برای دانش آموزان نخبه عشایر کهگیلویه وبویراحمد کرد.

با همین نگاه تعداد ۳۰ نفر از نخبگان دانش آموزی عشایر استان از سوی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد با همکاری صداوسیمای مرکز استان و سپاه عشایر استان از بیمارستان پیوند ابوعلی سینا شهر شیراز به عنوان بزرگ‌ترین مرکز پیوند در جهان از نظر تعداد پیوند در سال و توان علمی بازدید کردند.

در این بازدید پرفسور سید علی ملک حسینی؛ پدر پیوند کبد خاورمیانه خطاب به دانش آموزان عشایری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زندگی باید بامطالعه و هدف‌دار باشید و چراغ راهی برای طی کردن مسیر داشته باشید.

وی افزود: باید ببینید که هدف خلقت انسان چه بوده است وچه الگویی را در زندگی دنبال و نگاه خود را در چه افقی تعریف می کنید؟

دکتر ملک حسینی تصریح کرد: بیمارستانی که الان شما از آن بازدید کردید نه معجزه است و نه چیزی است که غیر قابل انجام باشد ولی به چند کار نیاز دارد که اولین آن سعی، تلاش و کوشش است.

وی با اشاره به کتاب آسمانی مسلمانان اضافه کرد: شما می دانید که در قرآن هست که می فرماید ” لَیسَ لِلإِنسانِ إِلّا ما سَعىٰ” که اگر تلاش کنید به نتیجه می رسید و مهم هدف گذاری است و سفره خداوند برای همه بندگان باز است و کاری به مکان ندارد.

پروفسور ملک حسینی بیان کرد: انسان برای اینکه در تلاش و کوشش خود موفق باشد نیاز به دو ویژگی دارد؛ اول اینکه باید خیلی پرکار باشد و دوم اینکه بی نهایت کم توقع باشد.

وی با بیان شرط پرکار گفت : اگر شما به کشورهایی مثل ژاپن سفر کنید می بینید که جامعه آنجا خیلی اهل کار هستند و به همین دلیل است که پیشرفت بیشتری داشته اند.

پدر پیوند کبد ایران اضافه کرد: به هوش تنها نباید اکتفا کرد و به اعتقاد بنده چیزی تحت عنوان تیزهوش و کم هوش نداریم و اگر زندگی افراد موفق را مشاهده کنید می بیند که هر فردی در یک عرصه تیزهوش است و در یک موضوع استعداد دارد.

وی افزود: تیزهوشی در ذات همه انسان هاست و فقط نیاز است که استعداد فردی شناخته شود و این یعنی هر فردی در یک زمینه تیزهوش است.

دکتر ملک حسینی تصریح کرد: تست هوش هم تست معتبری به نظر نمی‌رسد و فرد می‌تواند استعدادهایی داشته باشد که با نمره و … مشخص نباشد.

وی بیان کرد: زمان ما در مادوان تنها سه روستای کوچک بود و تمام جمعیت کهگیلویه و بویراحمد آن موقع را اگر جمع می‌کردیم به اندازه مادوان فعلی نبود و همه جا پوشیده از جنگل و مثل بهشت بود.

پدر پیوند کبد ایران اضافه کرد: یکی از کارهایی که شما باید انجام بدید حفظ محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد است و در رشته های تحصیل کنید که محیط زیست را حفظ کند چرا که اگر محیط زیست از بین رفت دیگر چیزی نخواهد ماند.

وی اظهار کرد: ما در شرایط سختی زندگی می کردیم وحتی طوری بود که هر فصلی یک لباس می پوشیدیم ولی هم معلم ها خوب بودند و هم کتاب ها قوی تر بودند.

دکتر ملک حسینی با اشاره به اهمیت تاریخ گفت: تاریخ تنها پلی است که گذشته را به آینده متصل می کند و شما باید ببینید که فیزیک، فلسفه، حتی خود تاریخ چه سرگذشتی داشته اند و شما با تاریخ خواندن اشراف بیشتری پیدا می کنید.

وی با اشاره به شیوه فهم مطالب بیان داشت: برخی موقع افرادی می بینیم که حافظ قرآن هستند وحتی صفحه سمت چپ و راست را می دانند ولی مهم تر از حفظ، درک مفاهیم قرآنی است که هر انسانی در زندگی می تواند از آن بهره بگیرد.

پدر پیوند کبد غرب آسیا اضافه کرد: اگر می خواهید به هدفتان برسید باید هدف گذاری کنید تا به آرزوهایتان برسید و در مسیر رسیدن به آرزوها خیلی شکست وجود دارد و نباید این‌طور فکر کنید که ما با طی کردن یک جاده صاف به اینجا رسیده‌ایم بلکه پر از سختی‌های مختلف بوده است.

وی افزود: شکست یکی از بزرگ‌ترین عوامل پیروزی است که در این زمینه یکی از بزرگان حوزه پیوند کبد گفته است: شاخه‌های شاداب پیروزی همیشه برکنده سوخته درختان شکست خورده به وجود می آید.

پرفسور ملک حسینی با بیان اینکه شکست همیشه هست، گفت: برای کسانی که می‌خواهند به هدف نهایی برسند باید رضای خداوند را مد نظر را قرار بدهند و انسانیت در رفتار با مادر، پدر، معلم و … را الگو قرار داد.

وی با اشاره به شیوه کار کردن برای موفقیت تصریح کرد: در انجام کارها نباید اهل جنجال سازی و ریاکاری بود همانطور که سعدی خوش سخن می فرماید: عمل بیار و علم بر مکن که مردان را. رهی سلیم‌تر از کوی بی‌نشانی نیست.

پدر پیوند کبد ایران بیان کرد:انسان نباید اعجوبه بودن خودش را بیان کند و نباید دنبال من‌ من گفتن باشیم چرا که انسان یک موجود محکوم به فنایی است که تنها چیزی که از او می ماند عمل اوست که می تواند او را ابدی کند.

وی افزود: بزرگی شما به علم، حکمت و معرفتتان است و اینجا یک نمونه خوبی است برای بیان اینکه ” خواستن، توانستن است” و دوم اینکه یکی از عوامل پیشرفت انسان ها ” کار تیمی” است؛ هیچ انسانی به تنهایی نمی تواند موفق شود و تاریخ موفقیت ها را که مشاهده می کنیم با این موضوع روبرمی شویم که چند نسل کاری را انجام می دهند و بالاخره یک نفر اتمام می بخشد در حالی که در واقعیت یک کار تیمی پشت قضیه بوده است.

دکتر ملک حسینی با بیان اینکه باید در ایران بمانید و برای ایران کار کنید، گفت: امیدوارم که هم با سواد شوید و هم وطن پرست چرا که آبادانی یک منطقه وظیفه انسان هایی است که در آن منطقه حضور دارند چون اگر شما باسواد باشید ولی وطن پرستی در آن نباشد بدرد نمی خورد.

وی بیان داشت: باید هدف دار باشید، درس بخوانید و به معلمان خود احترام بگذارید و هیچوقت فکر نکنید که محرومیت مانع رسیدن شما به هدف است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۴
0
0
اخلاق مهم ترین اصل برای هر انسانی که متاسفانه دکتر به ان اشاره نکرد !! فکر کنم چون عمل به ان و رعایتش سخت است!!
نام:
ایمیل:
* نظر: