به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۶۹۶
|
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
یکی از این نقاط حادثه خیز در محدوده تونل "گل زردی" تا "سر گچینه" به طول ۶ کیلومتر است که از محل اعتبارات ملی و سفر ریاست جمهوری با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی ایمن‌سازی در حال انجام است.

خبردنا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقاط حادثه خیز راه‌های این استان تا پایان سال۱۴۰۲ کامل رفع و ایمن سازی خواهند شد.

به گزارش"خبردنا"، عابد محمدی افزود:  چهار هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان تاکنون بیش از ۲۳۰۰ کیلومتر آسفالت شده است و مابقی خاکی هستند.

وی اظهارکرد: در سال گذشته ۱۱۰ کیلومتر جاده روستایی این استان آسفالت شد. ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی استان آماده آسفالت است که در صورت تامین اعتبار به موقع این میزان و آسفالت را در سال جاری به ۱۵۰ کیلومتر خواهیم رساند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۳۳ نفر در تصادفات رانندگی استان فوت کردند که این تعداد نسبت به سال قبل ۱۹ درصد افزایش داشت.

محمدی تصریح کرد: در سال گذشته ۶۳میلیون تردد در راه های استان ثبت شد که این میزان تردد نسبت به سال قبل ۳۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در زمینه کنترل رشد تصادفات جز استان اول کشور بودیم، ادامه داد: تلفات جاده ای استان در نوروز ۱۴۰۲ کاهش ۱۸ درصدی داشت. همچنین تلفات تصادفات رانندگی در فروردین ماه امسال نیز ۵۱ کاهش یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۳۵ کیلومتر قرارداد نصب نیوجرسی در محورهای مواصلاتی استان منعقد کردیم و توانستیم با وجود محدودیت‌های اعتباری این میزان را نصب کنیم که پس از نصب نیوجرسی در محور «یاسوج به اصفهان» تصادفات فوتی و جرحی کاهش یافت به طوری که از زمان نصب نیوجرسی تاکنون حتی یک مورد فوتی در این محور نداشته ایم.

محمدی در خصوص رفع نقاط حادثه خیز در محورهای ارتباطی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از سال ۹۵ تا کنون ۵۶ نقطه حادثه خیز در راه های ارتباطی استان شناسایی شد که ۴۵ نقطه کامل رفع و اصلاح شدند ۱۰ نقطه نیز در سال ۱۴۰۱ اصلاح و رفع شد.

وی اظهارکرد: ۱۱ نقطه حادثه‌خیز باقیمانده قرارداد بسته شد که در حال رفع هستند و تا پایان ماه سال۱۴۰۲ نقاط حادثه‌خیز راههای استان کامل رفع و ایمن سازی خواهند شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از این نقاط حادثه خیز در محدوده تونل "گل زردی" تا "سر گچینه" به طول ۶ کیلومتر است که از محل اعتبارات ملی و سفر ریاست جمهوری با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی ایمن‌سازی در حال انجام است.

محمدی افزود: همچنین در محور "باشت به چرام" که همچون زخم کهنه ای شده، از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و دو قرار داد در این قسمت بسته ایم، بیش از ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار دارد که در صورت تامین اعتبار تا پایان ۱۴۰۲ بطور کامل به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان کرد: چهار کیلومتر در محور یاسوج به چرام (سپیدار به سادات) اصلاح، تعریض و ایمن‌سازی می‌شود. همچنین در محور یاسوج به شیراز محدوده ی مله شوره  و در محور یاسوج به بابامیدان در منطقه چشمه پلنگی نیز اصلاح و ایمن سازی خواهند شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در رابطه با راهداری زمستانی طی امسال به طور ویژه عملیات انجام دادیم چراکه در این زمینه با کمبود امکانات و ماشین آلات مواجهیم و بیشتر ماشین آلات راهداری استان فرسوده هستند، در حال پیگیری هستیم این مشکل رفع شود البته پنج دستگاه ماشین آلات راهداری به ناوگان راهداری استان اضافه شد و همچنین سه دستگاه نمک پاش به استان اختصاص یافت.

محمدی ادامه داد: با وجود کمبودها و مشکلات برای راهداری زمستانی، راهداران به صورت شبانه روزی تلاش کردند، تمام توان خود را به کار گرفتند و اجازه مسدود شدن راه‌های استان را ندادند.

وی بیان کرد: طی سال جاری عزم‌مان را با دو اولویت کاری ایمن سازی راه های استان با حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز و تکمیل بهسازی و نگهداری راه های روستایی استان جزم کرده ایم.

نام:
ایمیل:
* نظر: