به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۷۱۹
|
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۱
خطیب جمعه یاسوج:
نشانه‌هایی همچون ورشکستی بانک‌های آمریکایی، ثبت رکود بیشترین بدهی جهان بیش از 31 تریلیون دلار و کاهش سهم آمریکا در مبادلات اقتصادی در کنار اقتصادهای نوظهور از جمله نشانه های افول آمریکا است.

خبردنا: امام جمعه موقت یاسوج گفت: دولت شرایط افزایش و تسهیل ازدواج جوانان فراهم کند زیرا کاهش جمعیت جوان زنگ خطر است.

به گزارش"خبردنا"، حجت‌الاسلام والمسلمین سیروس حکمتی‌نیک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: باید شرایط ازدواج آسان و تشکیل خانواده از طریق دولت ها و متولیان و خانواده ها فراهم شود تا بحران‌های جمعیت تجربه نشود. 

وی همزیستی خانوادگی را از مهمترین معاشرت‌ها دانست و عنوان کرد: در این راستا پدر، مادر و اعضای خانواده باید آداب و معاشرت دینی را رعایت کنند و اعضای مختلف وظایف خود را به درستی انجام دهند. 

حکمتی‌نیک خاطرنشان کرد: ما در برابر اهل خانواده مسئولیت سنگینی داریم به گونه‌ای که خداوند متعال فرموده « خود و خانواده را از آتش حفظ کنید و انسان‌های گناهکار وارد این آتش می‌شوند».

وی با تشریح وظایف مختلف اعضای خانواده، یادآور شد: هرکدام از اعضای خانواده در انجام مسئولیت‌های خود وظایفی دارند، بنابراین تربیت و آموزش احکام دینی در خانواده‌ها شروع می‌شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد افزود: در فضای مجازی افسار گسیخته همه متولیان و مسئولان فرهنگی باید نقش آفرینی کنند و در ایام تابستان همه ارگان‌ها باید نقش آفرینی کنند.

 حکمتی‌نیک با اشاره به روز جمعیت، ادامه داد: بسیاری از کشورهایی که در موضوعات اقتصادی نقش دارند از کشورهای پرجمعیت بوده و چین و هند از جمله این کشورها با اقتصاد نوظهور هستند. 

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه، گفت: این روز به نام روز دختر نام گذاری و اولین روز از دهه کرامت بوده و فرصت ارزشمندی برای جهاد تبیین است. 

حکمتی‌نیک در ادامه به تبلیغات مسموم دشمن مبنی بر ممنوعیت اسلام برای تحصیل دانش آموزان اشاره کرد و افزود: در میان الگوهای دین شخصیت‌هایی مانند حضرت فاطمه زهرا (س) از شخصیت‌های دینی و علمی اسلام است کسی که عالمه، عارفه، عاقله است، شخصیتی دیگر مانند حضرت زینب (س) عالمه نامیده شده و حضرت معصومه از دیگر بانوان اسلام بوده که صاحب علم و تدین است. 

وی یادآور شد: در جاهلیت باستان دختران و فرزندان خود را زنده به گور می کردند اما با ظهور اسلام زن صاحب ارزش شد و دختران مورد محبت قرار گرفتند و در نظام اسلامی مظهر و سمبل ظرافت و زیبایی و تکریم شد آنها در اوج عزت و احترام و منزلت قرار گرفتند. 

امام جمعه موقت یاسوج ابراز کرد: خداوند برای حفاظت زن و ظرافت او پوشش قرار داده و سبب عزت و منزلت او می‌شود زیرا زن در جامعه اسلامی صاحب منزلت و عزت است. 

حکمتی‌نیک به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد: با اتکا به خداوند متعال و راهنمایی‌های امام راحل و مجاهدت رزمندگان خرمشهر آزاد شد، امروز با گذشت چند دهه شاهد پیشرفت و رشد خرمشهر هستیم در این عملیات رزمندگان هم استانی ما نقش مهمی در آن داشتند.

وی تاکید کرد: نشانه‌هایی همچون ورشکستی بانک‌های آمریکایی، ثبت رکود بیشترین بدهی جهان بیش از 31 تریلیون دلار و کاهش سهم آمریکا در مبادلات اقتصادی در کنار اقتصادهای نوظهور از جمله نشانه های افول آمریکا است.

حکمتی‌نیک اظهار داشت: هندسه قدرت از غرب عالم به شرق عالم انتقال داده شده و جمهوری اسلامی ایران در نظام چندقطبی در حال تلاش برای جایگاه خود است.

وی تاکید کرد: آمریکا رقیب ایدئولوژیک خود و با استقلال سیاسی را ایران می‌داند و این نظام در حال گسترش است.

نام:
ایمیل:
* نظر: