به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۸۰۰
|
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
خانواده‌های 3 مسافر درگذشته در حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج اقدامی خیرخواهانه، دیه عزیزان خود را برای ساخت مدرسه در شهر سی سخت هدیه کردند.

خبردنا: در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ خانواده سه تن از جانباختگان سانحه هواپیمایی تهران- یاسوج با حضور در اداره کل نوسازی مدارس استان دیه عزیزان خود را در امر خیر ساخت مدرسه ای در شهر سی سخت اهدا کردند.

به گزارش "خبردنا"، در پی حادثه هواپیمایی پرواز تهران - یاسوج در ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ که منجر به درگذشت ۶۶ نفر از هموطنان شد بعد از گذشت چند سال از آن حادثه دردناک، خانواده های مرحوم مهندس ابراهیم جعفریان از سی‌سخت، خانواده مرحومه دکتر فاطمه دالوند از تهران  و خانواده مرحوم دکتر احمد انواری از تهران در راستای تکمیل و ساخت مدرسه راهنمایی پسرانه شهید مطهری شهر سی‌سخت که در زلزله سال ۹۹ کاملا" تخریب و آواربرداری شده بود و مدت زیادی است بدلیل نبود اعتبار ساخت آن متوقف شده بود  بااهداء مبالغ دیات عزیزان خود در تکمیل و ساخت آن مشارکت کردند.

در این جلسه با امضاء تفاهم نامه ای از سوی قاسم جعفریان برادر زنده یاد مهندس ابراهیم جعفریان و مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان و به نمایندگی از  هر سه خانواده این اقدام خداپسندانه انجام شد. 

 حسینی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان بابیان اینکه فرهنگ مدرسه سازی دربین خیرین همیشه از جایگاه معنوی خاصی برخوردار است از این سه خانواده تشکر و قدردانی کرد و یادآور شد: هرگز فراموش  نخواهم کرد روزی را که پیمانکار در حال آوربرداری این مدرسه بود و تعدادی از دانش آموزان قدیم این مدرسه در حال اشک ریختن برای خاطرات خوش تحصیل در این مدرسه بودند اما امروز می بینیم به مدد کمک سخاوتمندانه خانواده هایی مثل خانواده های  جعفریان، انواری و دالوند فضایی نوساز در این محل تکمیل و ساخته می شود که باعث شادی و خوشحالی نونهالان این شهر خواهد شد.

  جعفریان در این جلسه هدف از مشارکت این سه خانواده را در تکمیل این مدرسه ابتدا رضایت پروردگار متعال سپس آرامش روحی عزیزانشان و در نهایت زنده نگه داشتن یاد و خاطره این ۶۶ مسافر آسمانی برشمرد. 

 شایان ذکراست که مدرسه راهنمایی شهید مطهری شهرسی سخت محل تحصیل زنده یاد مهندس ابراهیم جعفریان نیز بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: