به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۸۸۵
|
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰

خبردنا: سامسونگ دیسپلی از اولین نمایشگر رول‌شونده OLED خود با نام Rollable Flex برای گوشی‌ها و تبلت‌ها پرده برداشت.

سامسونگ دیسپلی، بزرگ‌ترین تولیدکننده پنل‌های OLED دنیا، از نمایشگری ۱۲.۴ اینچی با طراحی رول‌شونده و پنل OLED پرده برداشته است که می‌تواند برای دستگاه‌های قابل‌حمل ازجمله گوشی‌ها استفاده شود. این محصول در کنار چند نمایشگر دیگر، در رویداد هفته نمایشگرهای SID ۲۰۲۳ در آمریکا به نمایش درمی‌آید.

سامسونگ در خبری اعلام کرد که در رویداد SID ۲۰۲۳ که از امروز در کالیفرنیا برگزار می‌شود، نمایشگر رول‌شونده‌ای به نام Rollable Flex را به نمایش خواهد گذاشت که یک پنل ۱۲.۴ اینچی OLED دارد. این محصول می‌تواند از ۴۹ میلی‌متر به ۲۵۴.۴ میلی‌متر برسد و عملاً از موبایل به تبلت تبدیل شود.

برخلاف نمایشگرهای تاشو و رول‌شونده متداول که صرفاً می‌توانند تا ۳ برابر بزرگ‌تر شوند، اندازه پنل Rollable Flex سامسونگ می‌تواند تا بیش از ۵ برابر افزایش یابد. طبق توضیحات این شرکت، آن‌ها با طراحی این پنل روی محوری به شکل O، شبیه به کتیبه‌ها، توانسته‌اند این حجم از انعطاف‌پذیری را ایجاد کنند.

سامسونگ نمایشگر رول شونده ساخت

سامسونگ دیسپلی توضیح می‌دهد: «مهم‌ترین قابلیت این دستگاه این است که توانستیم نمایشگری بزرگ را که حمل آن سخت بود، به‌صورت رول‌شونده دربیاوریم و آن را قابلحمل کنیم.»

سامسونگ محصولات OLED بیشتری را به هفته SID ۲۰۲۳ می‌برد

این غول کره‌ای می‌گوید در رویداد پیش رو از پنل‌های Flex In & Out نیز رونمایی خواهد کرد. این نمایشگرها می‌توانند به داخل و بیرون تا شوند و عملکردی فراتر از پنل‌های موجود در گوشی‌هایی مثل گلکسی زد فولد ۴ را ارائه کنند. این پنل‌ها به گوشی‌های تاشو اجازه می‌دهند که دیگر نیازی به پنل خارجی نداشته باشند و درنتیجه محصولی سبک‌تر و باریک‌تر را عرضه کنند.

سامسونگ دیسپلی همچنین در SID ۲۰۲۳ از پنل‌های Flex Hybrid و Slidable Flex Solo رونمایی می‌کند که بازهم از نوع OLED هستند. Flex Hybrid ترکیبی از فناوری‌های نمایش تاشو و رول‌شونده را در یک محصول ارائه می‌کند تا دسترسی به نمایشگرهای بزرگ در بدنه‌های کوچک فراهم شود. Slidable Flex Solo هم نمایشگری است که می‌تواند تبلت‌های ۱۳ اینچی را به ۱۷ اینچی تبدیل کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: