به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۹۰۴
|
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۵

خبردنا: معنی واقعی برخی ایموجی‌ ها می‌تواند گیج کننده باشد. از آنجایی که هزاران ایموجی برای انتخاب و استفاده در شبکه های اجتماعی وجود دارد، جای تعجب نیست که بعضی اوقات سوء برداشت‌هایی شود و سوءتفاهم‌هایی رخ دهد. برای اینکه جلوی فاجعه را بگیریم بعضی از گیج کننده ترین ایموجی ها و معانی پنهان آنها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

 
 

۱. همین است که هست

معنی واقعی 7 ایموجی که تا به حال نمی‌ دانستید

 

جاش کانستین، کارشناس فناوری ادعا می‌کند که این شکلک مرموز، نسخه مدرن ¯\_(ツ)_/¯ است. احساس درماندگی و آشفتگی. زمانی که کاربر ترکیب این دو چشم و لب را به کار می‌برد در واقع در آن لحظه چیزی برای گفتن ندارد و گیج و دو به شک است. مطمئن نیست که دقیقا چه دیده و باید چه کاری انجام دهد.

 
 

۲. آشکار شدن ماجرا

معنی واقعی 7 ایموجی که تا به حال نمی‌ دانستید

این چشم‌ها به‌طور گسترده‌ای در واکنش به هرگونه ماجرا یا تنش که در حال آشکار شدن است در فضای آنلاین استفاده می‌شوند.

به عنوان مثال، زمانی که از مونیکا لوینسکی (Monica Lewinsky) درباره پرخطرترین-کم پاداش‌ترین کاری که تاکنون انجام داده پرسیده شد، او تنها این ایموجی را پست کرد. که دنبال کنندگان آن را اشاره‌ای به ماجرای رابطه جنسی اش با بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق ایالات متحده تلقی کردند.

با وجود این از این ایموجی می‌توان برای اهداف ساده‌تری مانند جذاب خواندن یک نفر یا  زمانی که می‌خواهید بگویید متوجه چیزی شده‌اید استفاده کرد.

 

۳. خجالت کشیدن

معنی واقعی 7 ایموجی که تا به حال نمی‌ دانستید

اگر فکر می‌کردید که این‌ها تنها دو انگشت اشاره هستند بهتر است دوباره فکر کنید. این ترکیب ایموجی به‌طور گسترده‌ای به عنوان راهی برای بیان کمرویی و خجالت و حتی تردید برای پرسیدن سوال شناخته شده است.

۴. گستاخی

 

معنی واقعی 7 ایموجی که تا به حال نمی‌ دانستید

برای برخی این ایموجی ممکن است یک شانه بالا انداختن ساده باشد اما معنی آن خیلی بیشتر از این است. این شکلک در دنیای آنلاین مترادف با گستاخی و طعنه و کنایه است.

با آنکه نسخه‌های زیادی از این ایموجی وجود دارد اما اولین آنها ایموجی یک زن بود. درنتیجه به آن به عنوان «خانم رئیس» نیز ارجاع داده می‌شود، که به معنی زن خودساخته و مستقل است که کسب و کار خودش را اداره می‌کند.

۵. از پشت خنجر زدن

معنی واقعی 7 ایموجی که تا به حال نمی‌ دانستید

مار همواره نمادی از حیله گری بوده است و حالا هم برای کسی که از پشت خنجر می‌زند در شبکه های اجتماعی اکثرا از این ایموجی استفاده می‌شود.

در سال ۲۰۱۸ صفحه توییتر کیم کارداشیان پر از ایموجی مار و موش شد، زیرا دنبال کنندگان ادعا کردند که او به مدت دو سال تیلور سوییفت را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

۶. ترسیدن

معنی واقعی 7 ایموجی که تا به حال نمی‌ دانستید

با آنکه ایموجی «ماه خندان» ممکن است معصوم و بی‌گناه به نظر برسد، اکنون به‌طور گسترده زمانی استفاده می‌شود که کاربر می‌خواهد بگوید از چیزی ترسیده است.

Emojings می‌نویسد: «به‌طور عمومی به عنوان ترسیدن از چیزی، یا انتقال احساسات مختلف وسوسه آمیز و کنایه آمیز استفاده می‌شود.»

۷. دنبال تعریف دیگران بودن

معنی واقعی 7 ایموجی که تا به حال نمی‌ دانستید

وقتی یک مرد جذاب در اینستاگرام ادعا می‌کند که زشت است، کاربران ممکن است این ایموجی را برایش در بخش نظرات بگذارند زیرا از این تصویر برای اشاره به کسی که به دنبال شنیدن تعریف و تحسین دیگران است استفاده می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: