به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۹۰۷
|
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰

خبردنا: صرف ساعت ها وقت در برابر آینه در تلاش برای داشتن یک ظاهر بی عیب و نقص می تواند خسته کننده باشد. اما دیگر نیازی به این کار نیست. ما ترفندهایی ساده اما مؤثر برایتان داریم که از آن ها می توانید در روتین زیبایی روزانه ی خود بهره بگیرید.

 

۱- برای درمان سیاهی زیر چشم ها از تست نیشگون استفاده کنید

 

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

 
 

این تست به شما کمک می کند متوجه شوید که برای رفع سیاهی زیر چشم هایتان به چه نیاز دارید. کافی است پوست نرم زیر چشم هایتان را نیشگون بگیرید. اگر پوست قسمتی که نیشگون گرفتید به رنگ سفید درآمد و سپس این سفیدی محو شد، یعنی پوست زیر چشم تان به احتمال زیاد نازک است. در اینصورت برای از میان بردن سیاهی زیر چشم هایتان به یک کرم چشم ویتامین C نیاز دارید.

اگر رنگ قسمتی از پوست که نیشگون گرفتید تیره ماند، بنابراین به چیزی نیاز دارید که تغییر رنگ پوست تان را تعدیل کند. برای بهبود سیاهی زیر چشم هایتان از کرم چشم رتینول استفاده کنید.

۲- لب هایتان را مسواک بزنید

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

با مسواک خود می توانید لب هایتان را یک لایه برداری ملایم کنید. در این حالت مسواک مانند اسکراب عمل می کند و با از میان بردن سلول های مرده ی پوست که به مرور زمان انباشته شده اند، ظاهر سالم تری به لب ها می دهد. به این ترتیب، لب های ترک خورده و پوسته پوسته شده تان جای خود را به  لب هایی نرم و صاف خواهد داد.

 ۳- برای مرطوب کردن پوست خود از روش اسلاگینگ استفاده کنید

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

اسلاگینگ (Slugging) اصطلاحی است که برای استفاده ی زیاد از روغن ها و کرم ها برای مزطوب کردن پوست و مو به کار می رود، شیوه ای که مزایای غیر قابل انکاری دارد. این کار می تواند باعث درخشش و نرمی پوست شود. ابتدا باید صورت خود را بخیسانید یا بعد از حمام سراغ این کار روید. مرطوب کننده را به پوست مرطوب خود بزنید و پس از آن پوست تان را با چیزی مانند سلفون بپوشانید.

وقتی سلفون را روی مرطوب کننده می کشید، جلوی فرار رطوبت گرفته می شود و به این ترتیب مجبور به ماندن در داخل پوست می شود. با این روش پوست بیشتر از معمول رطوبت جذب می کند، امری که باعث شادابی پوست می شود.

۴- برای کاهش پف صورت غدد لنفاوی خود را ماساژ دهید

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

غدد لنفاوی بدن اگر به درستی تخلیه نشوند می توانند مایعات زیادی را در خود محبوس کنند، امری که به یک ورم نسبی خواهد انجامید. بنابراین اگر متوجه شدید صورت تان بیشتر اوقات پف دارد، ممکن است نشانه ی احتباس آب باشد و اینکه غدد لنفاوی درون زیربغل به درستی تخلیه نمی شوند. برای حل این مشکل کافی است صورت و گردن تان را به آرامی در جهت پایین، به سمت زیر بغل خود ماساژ دهید. ماساژ را از صورت آغاز کنید و تا پایین ادامه دهید.

۵- گل مژه را با روغن کرچک درمان کنید

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

گل مژه نوعی عفونت است که بر اثر مسدود شدن مجراهای چربی درون پلک به وجود می آید، امری که اغلب به دلیل انباشت تدریجی چربی و آلودگی رخ می دهد. برای درمان گل مژه، مقداری روغن کرچک را با استفاده از یک گوش پاک کن به گل مژه بزنید. بعد از چند روز گل مژه شروع به کوچک شدن می کند و از قرمزی و ورم محل گل مژه کاسته می شود.

دلیل آن خاصیت ضدباکتریایی روغن کرچک است. تحقیقات مؤثر بودن روغن کرچک برای عفونت چشم ها را ثابت کرده است.

۶- برای درمان جوش از کرم گوگرد استفاده کنید

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

استفاده از کرم گوگرد می تواند روشی عالی برای از میان بردن تدریجی جوش ها باشد، شیوه ای پرقدمت که کلئوپاترا، ملکه مصر باستان نیز آن استفاده می شود. دلیل آن خاصیت ضد باکتریایی گوگرد است که هم به رفع جوش کمک می کند و هم به درمان روزاسه. گوگرد را می توانید به شکل کرم یا ژل استفاده کنید. شوینده های صورت و لوسیون هایی هم حاوی گوگرد وجود دارد که همگی می توانند به کاهش جوش ها کمک کنن.

۷- رشد موهای خود را با گیاه رزماری افزایش دهید

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

جوشانده ی رزماری نه تنها به رشد موها کمک می کند، بلکه می تواند شوره ی سر را هم کاهش دهد. در حقیقت پژوهشی نشان داد عصاری رزماری به همان اندازه ی داروی رشدی موی ماینوکسیدیل (Minoxidil) مؤثر است. کافی است مقداری ریشه ی تازه ی گیاه رزماری را به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید، سپس آب آن را درون یک بطری اسپری بریزید و تا یک هفته در یخچال نگهش دارید. آب رزماری برای را روزی یک بار به ریشه ی موهای خود اسپری کنید.

۸- برای لیفت صورت خود ماهیچه پلاتیسما را ماساژ دهید

۹ ترفند زیبایی ساده اما مؤثر که هر زنی باید بلد باشد

ماهیچه ی پوستی گردن یا پلاتیسما را می توان ماهیچه ی جوانی دانست، چرا که حفظ سلامتی آن به حفظ جوانی چهره کمک می کند. یکی از نشانه های آشکار پیری «افتادگی» چهره است. ماهیچه ی پلاتیسما پایین صورت را به قفسه سینه متصل می کند و وقتی به مرور جمع و کوتاه می شود، تمام ساختار پایین صورت را به سمت پایین می کشد.

برای حفظ استحکام این ماهیچه می توانید آن را ماساژ دهید. پوست خود را به سمت بالا جمع کنید و بین انگشتان خود بگیرید، سپس به آرامی آن را به طرف بالا، در جهت گردن بکشید. انجام منظم این کار می تواند تأثیر زیادی در جلوگیری از پیری زودرس داشته باشد، چرا که باعث افزایش جریان خون در این قسمت می شود و تولید کلاژن را بیشتر می کند.

۹- برای کاهش نفخ آب تخم گشنیز بخورید

بر اساس تحقیقات، عصاره ی تخم گشنیز می توانید سلامت گوارشی را بهبود ببخشد. تخم گشنیز برای کاهش نفخ هم مؤثر است. نفخ یکی از نشانه های عدم سلامت دستگاه گوارش بدن محسوب می شود، چرا در این حالت گازها درون معده محبوس می شوند. برای کاهش آثار این اتفاق ناخوشایند، تخم گشنیز بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

برای این منظور، مقداری تخم گشنیز خاک را یک شب تا صبح، درون یک لیوان آب بخیسانید. صبح روز بعد تخم ها را از لیوان خارج کنید و آب باقیمانده را بنوشید. این کار به بدن کمک می کند غذاها را بهتر هضم کند و بنابراین جلوی نفخ گرفته می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: