به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۹۳۷
|
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۹
امسال بخش عمده ای از نیاز این محصول مهم، در استان تولید می شود که ادامه افزایش تولید آن چشم انداز روشنی برای خودکفایی ترسیم کرده است.

خبردنا: معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:براساس آخرین گزارش ها تاکنون بیش از ۵۰ هزار تن گندم سیلویی و بذری در استان برداشت شده است.

به گزارش"خبردنا"، احسان عسکری روز شنبه در حاشیه بازدید از روند برداشت گندم باشت  افزود: با توجه به اینکه هنوز برداشت گندم در مزارع مناطق سردسیری و بخشی از مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد انتظار می رود ۶۰ تا ۷۰ هزار تن محصول گندم در استان برداشت شود.

وی تاکید کرد: بهار و تابستان پارسال ۴۰ هزار تن گندم در استان برداشت شده بود که این آمار نشان دهنده افزایش میزان تولید این محصول در سال زراعی جاری است.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد:بارندگی های مطلوب امسال و اجرای طرح کشت قراردادی باعث افزایش میزان تولید گندم در استان شده است.

میانگین بارش باران در این استان در سال زراعی جاری به ۷۰۰ میلی متر رسید که ۱۶۰بیشتر از میانگین بلند مدت است.

وی با اشاره به اینکه نیاز سالیانه کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۰ هزار تن است تاکید کرد: امسال بخش عمده ای از نیاز این محصول مهم، در استان تولید می شود که ادامه افزایش تولید آن چشم انداز روشنی برای خودکفایی ترسیم کرده است.

عسکری گفت که سال زراعی جاری ۷۰ هزار هکتار زمین دیم و ۲۰ هزار هکتار مزرعه آبی در استان زیر کشت محصول گندم رفته است.

سالیانه بیش از ۵۰۰ هزار تن محصول زراعی معادل نیمی از کل تولیدات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در بیش از ۱۳۲ هزار و ۵۱۱ هکتار مزرعه این استان کشت و تولید می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: