به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۹۵۷
|
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵
پاسخ گویی استاندار به مطالبات مردم در سامانه سامد/ مرکز درمان سرطان در یاسوج احداث می شود

خبردنا: استاندار کهگیلویه وبویراحمد با حضور در سامانه سامد به درخواست ها و مطالبات مردم پاسخ داد.

به گزارش"خبردنا"، سید علی احمدزاده با حضور در سامانه ارتباط مردمی سامد به صورت تلفنی پاسخ گوی مطالبات مردم در حوزه های مختلف شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر حمایت از پیمانکاران گفت: پروژه های بزرگی در حوزه راه در دست اجرا است که از حوزه راه و شهرسازی می خواهم پیمانکاران این پروژه ها مورد حمایت جدی قرار گیرند چرا که هر چه در استان کار انجام شود بیشتر شاهد عمران و آبادانی خواهیم بود.

وی همچنین در گفت و گو با سرمایه گذار احداث کارخانه سیمان در شهرستان گچساران که نیازمند همکاری حوزه جهاد کشاورزی بود در تماس با مدیرکل جهاد کشاورزی گفت: افزایش تعداد کارخانه‌های سیمان در استان یک ضرورت است و اگر بتوانیم در دهدشت و گچساران این واحد بزرگ صنعتی را احداث کنیم کار ارزشمندی انجام دادیم.

دکتر احمدزاده با بیان اینکه دستگاه های اجرایی اجازه ندهند سرمایه گذاران معطل شوند و همه جانبه حمایت و همکاری داشته باشند، گفت: برخی سرمایه گذاران علی رغم اینکه زمین برای احداث پروژه به آنها اختصاص دادیم اما کاری از پیش نبردند و منتظر تسهیلات هستند اما سرمایه‌گذارانی هستند که آورده خوبی دارند که ویژه حمایت می‌شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مشکلات متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن هم پاسخ داد و گفت: علی‌رغم برگزاری جلسات متعدد همچنان با مشکل کمبود زمین درمرکز استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن مواجه ایم.

وی به درخواست یکی از اهالی منطقه اکبر آباد مبنی بر ترکیدگی لوله های آب شرب پاسخ داد و با تاکید بر اینکه تیم آب و فاضلاب هر چه سریعتر این مورد را بررسی و ترمیم کنند، گفت: لوله های آب شرب شهر یاسوج پوسیده هستند به همین دلیل ۳۰۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور برای بازسازی شبکه آب شرب یاسوج اختصاص داده شد.

دکتر احمدزاده با بیان اینکه فرسودگی لوله ها موجب ترکیدگی آنها شده عنوان کرد: بخشی از کار بازسازی شبکه آب شرب یاسوج در حال انجام است و بخشی هنوز مانده است اما تا زمانی که بازسازی به صورت کامل انجام نشده ترکیدگی ها باید ترمیم شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین در تماس تلفنی با مدیرکل راه و شهرسازی گفت: استان فاقد مرکز درمان سرطان است بنابراین یک گروه سرمایه‌گذاری که قبلا در شهر شیراز این مرکز را احداث کردند اعلام آمادگی کردند که در شهر یاسوج مرکز درمان سرطان احداث کنند.

به گفته استاندار این گروه تجربه و سرمایه کافی را برای احداث این مرکز مهم و حیاتی در شهر یاسوج دارند لذا همه دستگاه ها با این گروه همکاری کنند تا مرکز درمان سرطان احداث شود.

دکتر احمدزاده بیان کرد: چون استان فاقد این مرکز است، بیماران سرطانی به اجبار برای درمان به شیراز ارجاع داده می شوند که هم وقت و هم هزینه زیادی را صرف می کنند و سختی های فراوانی را برای درمان بیماری متحمل می شوند.

وی عنوان کرد: اگر استان دارای چنین مرکزی شود بخشی از دغدغه بیماران رفع خواهد شد لذا راه و شهرسازی ضمن حمایت تمام قد مکان مناسبی در جهت احداث این مرکز در اختیار این گروه سرمایه گذاری قرار دهد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه در پاسخ به یکی از همشهریان که در خصوص تبعیض توسط دهیار نکاتی را ارائه کرد در تماس با بخشدار مربوطه تاکید کرد مواردی که این شهروند گزارش کرده هر چه سریعتر پیگپری و عدالت برقرار شود.

دکتر احمدزاده خاطرنشان کرد: نباید اختلافات سلیقه‌ای، مسائل سیاسی و طایفه‌ای منجر به عدم خدمات رسانی به مردم در جای جای کهگیلویه و بویراحمد شود، بنابراین تاکید می کنم خدمات دولت به طور مساوی بین همه مردم توزیع شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان در خصوص اعطای تسهیلات اشتغال سربازی با بیان اینکه بیش از ۱۷۰ نفر متقاضی دریافت تسهیلات است، عنوان کرد: این مسئله را با روسای بانک‌ها در جهت پرداخت به موقع تسهیلات پیگیری می کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: