به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۶۹۷۷
|
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
قصاص حق این خانواده‌ها است اما درسی که از قصاص بزرگتر بوده، گذشت است. استاندار تصریح کرد: نجات جان یک انسان نجات جان بشریت است و خانواده ها با این حرکت ارزشمند به فردی که براثر غفلت مرتکب قتلی شده فرصت حیات دوباره می دهند.

خبردنا: استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: عفو و گذشت، صلح و سازش نوعی ایثار و درس و حرکتی ارزشمند که از قصاص زیباتر است.

به گزارش"خبردنا"، سید علی احمدزاده در نشست ستاد صبر که با حضور آیت‌الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان، رئیس کل دادگستری و سایر اعضا با هدف  تجلیل از خانواده هایی که از قصاص قاتل گذشتند گفت: خانواده هایی که از قصاص قاتل عزیزان خود گذشتند کار فوق العاده بزرگ و بشردوستانه انجام دادند که از همه آنها سپاسگزارم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تبریک دهه کرامت افزود: گاهی به دلیل شرایط و وضع روحی و محیطی حادثه تلخی ایجاد می شود و بعد از آن برای قاتل چیزی جزء پشیمانی در پی ندارد که کاش مراقب بودیم.

وی عنوان کرد: قصاص حق این خانواده‌ها است اما درسی که از قصاص بزرگتر بوده، گذشت است. استاندار تصریح کرد: نجات جان یک انسان نجات جان بشریت است و خانواده ها با این حرکت ارزشمند به فردی که براثر غفلت مرتکب قتلی شده فرصت حیات دوباره می دهند.

دکتر احمدزاده بیان کرد: چه بسا این افراد به خاطر تجربه تلخی که داشتند برای جبران کاری که مرتکب شوند افراد تاثیرگذاری شوند، لذا چنین صحنه های زیبایی بستر خدمت بهتر و بیشتری را فراهم می کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: صلح یاران نقش مهمی در گذشت خانواده ها از قصاص دارند که از آنها به خاطر اینکه زمینه این کار را فراهم کردند قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه، صلح یاران تلاش زیادی را مرتکب می شوند تا رضایت خانواده مقتول را جلب کنند، گفت: خداوند به واسطه همین گذشت‌ و ببخش ها بر جامعه خیر و برکت نازل می کند.

دکتر احمدزاده عنوان کرد: این آمادگی را داریم در مواردی که ورود ما می تواند منجر به گذشت خانواده مقتولی شود ورود کنیم و ما را به عنوان صلح یار تلقی کنید.

گفتنی است در پایان این جلسه از ۷ خانواده مقتولی که سال گذشته از قصاص قاتل عزیزان خود گذشتند قدردانی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: