به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۱۰۲
|
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰

خبردنا: برای رهن کامل یک واحد ۵۰ متری ساخت سال ۱۳۸۵ در محدوده دولت آباد باید ۲۶۰ میلیون بپردازید. هزینه اجاره یک واحد ۶۳ متری ۲ خوابه ساخت سال ۱۳۹۸ نیز ۳۰۰ میلیون رهن و ۴۰ میلیون پرداختی ماهیانه است.

در گزارش زیر به بررسی قیمت رهن و اجاره آپارتمان در محدوده دولت آباد خواهیم پرداخت.

محله دولت آباد در جنوب شرق استان تهران واقع است. این محله در منطقه ۲۰ شهرداری تهران، با مشیریه از شرق، شهادت از جنوب، جوانمرد قصاب از غرب، کیانشهر جنوبی از شمال همسایه است.

دولت آباد محله‌ای در جنوب شرق تهران است که قدم گذاشتن در آن بی‌مانند به شهرهای عراقی نیست.

بخشی از ساکنان محله دولت‌آباد را ایرانیان مقیم و بازگشته از عراق تشکیل می‌دهند. بغداد کوچک در تهران بزرگ نامی است که زندگی در دولت آباد را برای ساکنان آن تداعی می‌کند. جالب است بدانید در این محله علاوه بر عراقی‌ها، اقوامی از لبنان، سوریه و بحرین نیز زندگی می‌کنند. به طوری که این محله حال و هوای شهرهای عربی را به خود گرفته و رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌های زیادی به سبک رستوران‌های عربی دارد.

البته تنها ساکنان این محله اقوام عرب زبان نیستند بلکه ساکنان قدیمی تهران، ترک زبان‌ها و دیگر اقوام ایرانی نیز در این محله سکونت دارند.

برای رهن کامل یک واحد ۵۰ متری ساخت سال ۱۳۸۵ در محدوده دولت آباد باید ۲۶۰ میلیون بپردازید. هزینه اجاره یک واحد ۶۳ متری ۲ خوابه ساخت سال ۱۳۹۸ نیز ۳۰۰ میلیون رهن و ۴۰ میلیون پرداختی ماهیانه است.

برای اجاره یک واحد ۹۰ متری ۲ خوابه ساخت سال ۱۳۷۰ در محله دولت آباد باید ۳۰۰ میلیون رهن و ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومان ماهیانه پرداخت کرد. رهن کامل یک واحد ۱۰۰ متری دو خوابه ساخت سال ۱۳۹۵ نیز ۸۰۰ میلیون تومان است.

قیمت رهن و اجاره در محله عرب نشین تهران

نام:
ایمیل:
* نظر: