به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۱۷۰
|
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
ارائه اطلاعات حساب از سوی فروشنده نباید موجب اعتماد شما شود زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوءاستفاده قرارگرفته باشد و تحت هیچ عنوان پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.

خبردنا: رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش "خبردنا"، سرهنگ سید مهدی عمران فر گفت: فردی با ادعای کلاهبرداری از وی با سایت های خرید لوازم خانگی به این مرکز مراجعه کرد.

رئیس پلیس فتای استان  افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی پرونده در یکی از سایت های واسط آگهی فروش لوازم خانگی با توجه به قیمت مناسب آن، مبلغی را به عنوان بیعانه به شماره‌ حساب اعلامی که در آگهی درج ‌شده بود واریز کرد و پیگیری برای آن کالا بی نتیجه ماند و پاسخی از این سایت دریافت نشد.

وی ادامه داد: با انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات کارشناسی، طی چند روز متهم شناسایی شد و پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد به مردم توصیه کرد: در انجام خریدها قبل از اطمینان به صحت اطلاعات ارائه‌ شده فروشنده، اقدام به واریز وجه نکنند و سعی کنند خریدوفروش‌ها را به‌صورت حضوری انجام دهند.

عمران فر اضافه کرد: ارائه اطلاعات حساب از سوی فروشنده نباید موجب اعتماد شما شود زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوءاستفاده قرارگرفته باشد و تحت هیچ عنوان پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.

وی تاکید کرد: مردم هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: