به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۱۸۶
|
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶
آفت پروانه برگخوار بلوط از جمله آفت هایی است که در عرصه های جنگلی فعال بوده و هر چند سال یکبار درختان جنگلی خسارت‌های شدیدی وارد می‌کند.

خبردنا: معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمعیت آفت پروانه برگ‌خوار سفید در جنگل های استان ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش"خبردنا"، رهام باقر پور روز افزود: عملیات مبارزه با پروانه برگ خوار سفید بلوط در سال گذشته در ۵۵۰ هکتار از جنگل های استان بوسیله تله نوری و ۶۰۰ هکتار بوسیله محلول پاشی انجام شد که این امر در کاهش جمعیت این آفت در سطح جنگل های کهگیلویه و بویراحمد تاثیر مهمی داشته است.

وی بیان کرد: ۸۷۴ هزار هکتار جنگل در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان ۸۰ درصد آن‌ها بلوط هستند.

باقر پور اظهار کرد: در سال های گذشته ۶۰ هزار هکتار از جنگل های مناطق سردسیری و گرمسیری این استان دچار آفت پروانه برگخوار سفید و جوانه خوار بلوط شدند که از این میزان جنگل ها بیش از ۳۲ هزار هکتار دچار آفت جوانه خوار بلوط شدند.

وی ابراز کرد: عملیات مبارزه با پروانه برگ خوار سفید در جنگل های استان بوسیله محلول پاشی امسال در ۲۰۰ هکتار انجام شد.

باقر پور تصریح کرد: آفت پروانه برگخوار بلوط از جمله آفت هایی است که در عرصه های جنگلی فعال بوده و هر چند سال یکبار درختان جنگلی خسارت‌های شدیدی وارد می‌کند.

معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیمانکار طرح مبارزه با آفت پروانه برگخوار سفید در مناطق گرمسیری مشخص مبارزه با نسل اول این آفت را انجام داده اند.

وی ابراز کرد: به دلیل نبود اعتبارات در سال های گذشته در زمان مبارزه با این افت با مشکل مواجه بودیم که خوشبختانه امسال برای مبارزه به موقع در ان زمینه مشکل خاصی وجود نداشت.

باقر پور تصریح کرد: این اداره کg آ مادگی لازم برای مبارزه با آفت را دارد که در صورت نیاز متناسب با شرایط سنی آفت عملیات محلول پاشی را انجام دهد.

وی اظهار کرد: عملیات مبارزه با پروانه برگ خوار سفید بلوط با محلول بی.تی در هفته جاری در باشت انجام می شود.

باقر پور بیان کرد: عملیات پایش، پیش آگاهی ، کنترل با آفات درختان در جنگل های این استان در ۱۰۰ درصد از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: