به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۱۹۴
|
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹
بیش از۷۵ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد کهگیلویه وبویراحمد پرداخت شد.

خبردنا: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۷۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به مددجویان زیرپوشش این نهاد حمایتی در استان پرداخت شده است.

به گزارش"خبردنا"، قباد مبشری افزود: پارسال ۶هزار و ۳۱۶ فقره تسهیلات با اعتبار ۷۲ میلیارد تومان به نیازمندان و امسال نیز ۲۵۶ فقره وام با اعتبار سه میلیارد و ۹۸۶ میلیون تومان به متقاضیان نیازمند در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد.
 
وی عنوان کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با هدف پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان تأسیس‌شده است.
 
مبشری با اشاره به اینکه ترویج سنت قرض‌الحسنه از سیاست‌های اصلی کمیته امداد در ایجاد صندوق امداد ولایت است افزود: راه‌اندازی این صندوق یکی از اقدام های مهم کمیته امداد به‌منظور پرداخت تسهیلات بانکی به مددجویان و افراد نیازمند است.
 
مبشری بابیان اینکه یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد برای کاهش مشکلات اقشار آسیب‌پذیر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی به آنان است گفت: وام های قرض‌الحسنه کارگشایی صندوق امداد ولایت به‌منظور تأمین هزینه‌های ضروری نیازمندان در زمینه‌های مختلف پرداخت می‌شود.
 
وی بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از مهم‌ترین اهداف فعالیت‌های کمیته امداد است، تصریح کرد: تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در زمینه کمک‌های حمایتی، خودکفایی و اشتغال، درمان، تحصیلی، ودیعه مسکن، خرید و تعمیرات مسکن، و پرداخت جهیزیه پرداخت‌شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد امام خمینی (ره) با بیان اینکه طرح قرض ماندگار (کمک به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه) به‌منظور کمک به نیازمندان در صندوق امداد ولایت کمیته امداد اجرایی شده است، افزود: در قالب طرح مذکور خیرانی که تمایل به مشارکت در این طرح را دارند، سپرده‌گذاری آنان به‌صورت دائمی در حساب صندوق امداد ولایت باقی می‌ماند تا زمینه پرداخت تسهیلات به نیازمندان فراهم شود.
 
مبشری ابراز کرد: از همه خیران نیکوکار درخواست می شود تا حتی با مبلغ جزئی و ناچیز این صندوق را حمایت کرده و با مشارکت در امر خیر دنیوی قرض ماندگار و همچنین سپرده گذاری در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از ثواب اخروی قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: