به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۲۱۵
|
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶
امیدواریم که در حوزه نشاط اجتماعی بتوانیم شاهد اقتصاد احصا ظرفیت ها و برنامه های مختلف باشیم از سوی دیگر تاکید ما در کارگروه استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در بخش‌های مختلف است.

خبردنا: معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برنامه‌ریزی مدون برای اوقات فراغت دانش اموزان و دانشگاهها در تابستان امری ضروری است.

به گزارش"خبردنا"، سید جواد هاشمی مهر در نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی وسلامت خانواده با بیان اینکه سلامت و نشاط اجتماعی از جمله اولویت‌های کارگروه اجتماعی استان است ازظرفیت سمن های مردمی برای نشاط اجتماعی بکار گرفته شود

وی در ادامه گفت. دستگاه‌های متولی در برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت تابستانی در استان و شهرستانها از جمله «آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری‌ها، تبلیغات اسلامی، ورزش و جوانان، ناحیه مقاومت بسیج و کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان» باید با همکاری و هم افزایی یکدیگر، برنامه‌ریزی هدفمند برای برپایی این کلاسها برای اوقات فراغت در تابستان داشته باشند

وی با بیان اینکه سلامت بخشی از دغدغه‌های کارگروه اجتماعی است تاکید کرد: امیدواریم که در حوزه نشاط اجتماعی بتوانیم شاهد اقتصاد احصا ظرفیت ها و برنامه های مختلف باشیم از سوی دیگر تاکید ما در کارگروه استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در بخش‌های مختلف است.

هاشمی مهر با تاکید بر اینکه مصوبات کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت خانواده لازم اجرا است گفت, فرهنگ سازی آموزش و مهارت و زندگی سالم و نشاط اجتماعی از مهمترین اولویت ها می باشد

وی دامه داد: بسیج دانش آموزی نیز باید در حوزه فعالیت‌های اوقات فراغت در تابستان جدی‌تر ورود پیدا کند و نقش هماهنگ‌کنندگی در کل ظرفیت‌های بسیج داشته باشد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خواستار برنامه ریزی مدون بر اساس نیازهای شهرستان در همه مناطق شد و بیان داشت: برگزاری کلاس‌های تقویتی و سایر کلاس‌های آموزشی باید بر اساس نیاز فراغت بر حمایت از آسایش فکری نوجوانان و جوانان انجام گیرد.

وی افزود: برگزاری کلاس‌های قران و برپایی نماز و کلاسهای احکام و برنامهای معنوی و برگزاری مسابقات ورزشی ، شعر و داستان، از مهم‌ترین برنامه‌های که برای اوقات فراغت در فصل تابستان در نظر گرفته شود.

هاشمی مهر در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت کانون‌های مساجد می‌توانند با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، مذهبی و هنری ضمن پرکردن اوقات فراغت جوانان در زمینه بالا بردن سطح فرهنگ و آگاهی‌بخشی جامعه نقش مهم و سازنده‌ای داشته باشند.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به عنوان نیروی انسانی کارآمد و آینده‌ساز و مهم‌ترین سرمایه هر جامعه اهمیت موضوع را بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی برای و جوانان گفت: استفاده بیش از حد و نادرست از فضای مجازی موجب ایجاد آسیب‌های روحی، روانی و جسمی خواهد شد و در این زمینه باید تعادل رعایت شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: