به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۲۶۱
|
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹
معاون توسعه امور ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰ طرح ورزشی در مناطق مختلف استان در حال ساخت است ابرازامیدواری کرد: با بهره برداری از این زیرساخت ها سرانه ورزشی استان رشد چشمگیری یابد.

خبردنا: معاون توسعه امور ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹طرح ورزشی این استان برای افتتاح در سفر تیرماه رئیس جمهور آماده بهره برداری شده است.

به گزارش"خبردنا"، بهمن خوبی افزود: هشت زمین چمن مصنوعی فوتبال در شهرستان های مختلف کهگیلویه و بویراحمد از جمله طرح های مذکور است.

وی بیان کرد: هر یک از این زمین چمن های مصنوعی فوتبال با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری احداث شده است.

معاون توسعه امور ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: همچنین طرح بازسازی استخر شنای انقلاب شهر یاسوج نیز آماده بهره برداری در سفر رئیس جمهور به استان شده است.

وی عنوان کرد: این فضای ورزشی که پیش از این فرسوده بود با پنج میلیارد تومان اعتبار بازسازی شده است.

خوبی همچنین از برنامه ریزی برای آغاز عملیات اجرایی سه سالن چند منظوره در سفر دوم رئیس جمهور به استان خبر داد.

وی افزود: این طرح ها با پیش بینی هر کدام ۶ میلیاردتومان اعتبار اولیه در روستاهای سمرون،شهنیز و ساران از توابع شهرستان های بویراحمد،دنا و مارگون کلنگزنی خواهند شد.

افزایش سرانه ورزشی

معاون توسعه امور ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه فضای ورزش استان نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۶ سانتی متر افزایش یافته است.

خوبی افزود: سرانه فضای ورزشی کهگیلویه و بویراحمد که سال ۱۴۰۰ حدود ۹۸ سانتی متر بود به ۱۰۴ سانتیمتر رسیده است.

وی با یادآوری اینکه فراهم کردن زمینه ایجاد زیرساخت های ورزشی از پیش نیازهای تشویق علاقه مندان بشمار می رود، افزود: افتتاح ۳۵ طرح ورزشی در قالب سالن های چند منظوره و زمین چمن ورزشی فوتبال از دلایل افزایش سرانه ورزشی در استان است.

معاون توسعه امور ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰ طرح ورزشی در مناطق مختلف استان در حال ساخت است ابرازامیدواری کرد: با بهره برداری از این زیرساخت ها سرانه ورزشی استان رشد چشمگیری یابد.

افزایش شمار ورزشکاران سازمان یافته

وی همچنین از افزایش ۴۸ درصدی شمار ورزشکاران سازمان یافته کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰ خبر داد.

خوبی تاکید کرد: در زمان حاضر ۳۴ هزار ورزشکار سازمان و بیمه شده در استان فعالیت دارند که نظر به جمعیت و وسعت استان آمار امیدوار کننده ای است .

نام:
ایمیل:
* نظر: