به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۲۸۵
|
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
متوسط زمان رسیدگی از تاریخ ثبت پرونده در دادگاه تجدید تجدید نظر تا صدور رأی و مختومه شدن پرونده، به ازاء هر پرونده ۹۹ روز بوده و میانگین ابلاغ الکترونیک در دادگاه‌های تجدیدنظر استان ۹۷ درصد بوده است.

خبردنا: به مناسبت هفته قوه قضاییه سرپرست شعب دادگاه های تجدید نظر استان، گزارش عملکردی از تلاش های این شعب در سال ۱۴۰۱ را عنوان کرد.

به گزارش"خبردنا"، حسن علی فاتحی معاون قضایی و سرپرست شعب دادگاه های تجدید نظر استان کهگیلویه و بویراحمد:

 
متوسط زمان رسیدگی در شعب تجدیدنظر استان ۹۹ روزه ابلاغ الکترونیک دراین شعب ۹۷ روز است
 
به مناسبت هفته قوه قضاییه سرپرست شعب دادگاه های تجدید نظر استان، گزارش عملکردی از تلاش های این شعب در سال ۱۴۰۱ را عنوان کرد.
 
 
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد و خبرنگار خبرگزاری میزان در استان، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان در مصاحبه ای ضمن تبریک هفته قوه قضاییه با اشاره به اینکه دادگاه های تجدیدنظر دارای ۸ شعبه است، به آمار وارده پرونده ها اشاره و افزود: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۸۰۰ پرونده مانده از سال قبل وجود داشته و در همین مدت تعداد ۱۶هزار و  ۸۹۹ فقره پرونده به دادگاه های تجدید تجدید نظر استان وارد شده است.
 
 
 فاتحی گفت: با تلاش همکاران قضایی در دادگاه های تجدیدنظر استان در همین بازه زمانی تعداد ۱۶ هزار و ۴۳۲ فقره پرونده منتهی به صدور رأی گردیده و در مجموع به طور میانگین، به هریک از شعب دادگاههای تجدید نظراستان، ماهیانه ۱۷۶ پرونده ارجاع و ثبت گردیده است.
 
 سرپرست دادگاه‌های تجدیدنظر استان تصریح کرد: در دادگاه تجدید نظر استان تعداد ۸ هزارو ۲۹۴ فقره پرونده با صدور حکم قطعی دادنامه مورد اعتراض، پرونده به دادگاه صادرکننده رأی بدوی ارسال و تعداد ۲هزارو ۵۱۱ فقره پرونده نیز منتهی به نقض دادنامه صادره از دادگاه تجدید نظر بدوی شده است.
 
 فاتحی سرپرست دادگاه‌های تجدیدنظر استان در پایان اظهار داشت: متوسط زمان رسیدگی از تاریخ ثبت پرونده در دادگاه تجدید تجدید نظر تا صدور رأی و مختومه شدن پرونده، به ازاء هر پرونده ۹۹ روز بوده و میانگین ابلاغ الکترونیک در دادگاه‌های تجدیدنظر استان ۹۷ درصد بوده است.
 
 
**************************
 
ورود دادستانی به تجاوز به بستر و حریم رودخانه بشار منطقه مزدک معروف به چم بلبل/ رفع تصرف ۵ هکتاری بستر رودخانه بشار
 
در نیمه‌های خرداد ماه بود که منطقه ی گردشگری گل بلبل واقع در مزدک در حاشیه رودخانه بشار در منطقه مزدک، دچار آتش سوزی شد.
 
 معاون حفظ حقوق‌ عامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در آن منطقه حاضر، و از نزدیک وضعیت را مشاهده و بررسی نمود.
 
 منطقه گل و بلبل معروف به چم خانی مزدک در حاشیه رودخانه بشار شهرستان بویراحمد دچار آتش سوزی شده بود که در آن را حادثه، تعدادی از درختان حاشیه رودخانه به کلی سوخته و از بین رفتند.
 
                                                                                                  
 
با توجه به آتش سوزی و ساخت و سازهای غیرقانونی که در اطراف این منطقه ی گردشگری ایجاد شده بود، مسئولان قضایی و اداره منابع طبیعی سریعاً وارد عمل شدند
 
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد و خبرنگار خبرگزاری میزان در استان،  معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از آزادسازی ۵ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه بشار منطقه مزدک معروف به چمن بلبل خبر داد.
 
 
 در همین رابطع حامد رهبر معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اظهار داشت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه در خصوص لزوم رفع تصرف حریم رودخانه ها، و برخورد با متصرفین این اراضی، ۵ هکتار از اراضی بستر رودخانه بشار منطقه مزدک معروف به چم بلبل آزادسازی شد.
 
**************************

 

نام:
ایمیل:
* نظر: