به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۳۰۲
|
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
یک هزار و ۵۵۱ نفر مددجو در دوره های آموزش فنی و حرفه ای شامل رشته های پرورش زنبور، قارچ، سفال گری، مکانیک، برق ساختمانی و معرق کاری شرکت کرده اند و مجموعا یک هزار و ۳۸ نفر موفق به کسب گواهینامه فنی و حرفه ای شدند.

خبردنا: مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمدگفت: ۸۵۷ زندانی واجد شرایط در یک سال گذشته تاکنون در این استان مورد عفو قرار گرفتند.

به گزارش"خبردنا"، منصور بیژنی با بیان اینکه هدف این اداره کل بازگشت سالم زندانیان به جامعه است افزود: اقدامات تربیتی و اصلاحی با محوریت تعالیم دینی و قرآنی با حضور مربیان برجسته در زندان ها این استان انجام می گیرد.

وی بیان کرد: با کمک خیرین و نیکوکاران و مساعدت ستاد دیه و اخذ شکایت شکات از تیرماه ۱۴۰۱ تا تیرماه امسال، ۱۸۲ نفر از محکومین مالی و جرائم غیرعمد آزاد شدند.

بیژنی بدهی این افراد را یکهزارو ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: که با گذشت شاکیان ۷۲ درصد این مبلغ تخفیف داده شد.

وی یکی از برنامه‌های مهم سازمان زندان‌ها برای تحقق عدالت ترمیمی را حمایت از خانواده زندانیان عنوان کرد و افزود: اشتغال و آموزش خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های انجمن حمایت زندانیان است.

بیژنی اظهار کرد: یک هزار و ۵۵۱ نفر مددجو در دوره های آموزش فنی و حرفه ای شامل رشته های پرورش زنبور، قارچ، سفال گری، مکانیک، برق ساختمانی و معرق کاری شرکت کرده اند و مجموعا یک هزار و ۳۸ نفر موفق به کسب گواهینامه فنی و حرفه ای شدند.

وی بر ضرورت آشنایی زندانیان با مبانی و فرهنگ دینی و قرآنی تاکید کرد و افزود: اگر بافت جمعیتی که امروز در زندان‌ها به سر می‌برند، با قرآن

کریم و مباحث دینی ارتباط بیشتری داشتند، بی‌تردید گذرشان به زندان نمی‌افتاد.

بیژنی تاکید کرد: باید دیدگاه و نگرش افراد جامعه به زندانیان تغییر کند و به زندانی به عنوان یک عضو جامعه نگریسته شود.

کلنگ زنی اندرزگاه ۵۰۰ نفره زندان مرکزی یاسوج

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت هفته قوه قضائی عملیات اجرایی اندرزگاه جدید زندان مرکزی یاسوج با ظرفیت ۵۰۰ زندانی آغاز شد.

بیژنی ابراز کرد: این اقدام به منظور رعایت اصل حقوق شهروندی و طرح طبقه بندی و تفکیک زندانیان اندرزگاه جدید در مجاورت دیگر اندرزگاه های زندان در قالب ۱۰ خوابگاه ۵۰ نفر ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: این طرح در یک طبقه با هواخوری ها و سرویس های مجزا در ۲ هزار متر مربع ساخته خواهد شد.

بیژنی تصریح کرد: امید است با تزریق اعتبار لازم تا یک سال آینده این خوابگاه به بهره برداری برسد.

اول تا هفتم تیر (سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام و انقلاب) هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: