به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۳۷۳
|
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶
استاندار:
وضعیت نانوایی های استان به صورت شبانه روزی تحت کنترل و پیگیری است و حتی معاون اقتصادی استانداری در راستای رفع مشکلات واحدهای خبازی گام هایی برداشته است.

خبردنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به نمایندگان نانوایی ها گفت: مردم استان از کیفیت پایین نان گلایه دارند و خواهان تغییر رویه و بهبود شرایط نانوایی های استان هستند.

به گزارش"خبردنا"، سید علی احمدزاده روز شنبه در نشست با نمایندگان واحدهای خبازی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار کرد: اخیرا اختیاراتی به وزارت اقتصاد برای کنترل آرد و وضعیت نانوایی ها داده شده بود که مشکلاتی را بدنبال داشت .

وی افزود: بنا بر تصمیمات جدید اتخاد شده هم اینک اختیارات به وزارت کشور بازگشت و وزیر کشور هم در این زمینه جلسه برگزار و مواردی را به استانداران و فرمانداران تفویض اختیار کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: وضعیت نانوایی های استان به صورت شبانه روزی تحت کنترل و پیگیری است و حتی معاون اقتصادی استانداری در راستای رفع مشکلات واحدهای خبازی گام هایی برداشته است.

احمدزاده عنوان کرد: در ماه های گذشته تخلفات نانوایی‌ها ثبت و سهمیه آنها کسر یا واحد تعطیل می‌شد که این رویه در برخی شهرهای کوچک استان موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: زیرا تعطیلی این واحدها باعث به زحمت افتادن مردم و نارضایتی خبازان شده بود در حالی که می‌توانستند به واحد متخلف تذکر دهند.

احمدزاده بیان کرد: در چند ماه گذشته افزون بر ۶۰۰ تن سهمیه آرد نانوایی‌های استان کسر شد که متولیان استان هم معترض بودند که باید این سهیمه بازگردد.

وی گفت: وزن چانه مشخص است اما اگر از آنچه برای نانوایی ها تعیین شده تعمدا غفلت کنند کم فروشی محسوب می شود.

احمدزاده عنوان کرد: کم فروشی یکی از آفت های جامعه است و سیستم‌های نظارتی در این مورد حساس هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نانوایی ها باید حقوق مردم را رعایت کنند.

وی بیان کرد: در شرایط سخت اقتصادی قوت غالب مردم نان است و نانوایان باید تلاش کنند نان با کیفیت به دست مردم برسانند.

احمدزاده عنوان کرد: کارخانه های تولید آرد و متولیان، پاسخ‌گوی کیفیت آردی که در اختیار واحدهای خبازی قرار می گیرند، باشند.

وی گفت: فردا یکشنبه جلسه استانداران با هیات دولت برگزار می‌شود که دغدغه خبازان و مشکلات آنها هم در جلسه فردا و هم در سفر دولت به استان را مطرح می‌کنیم تا چاره اندیشی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: