به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۳۹۰
|
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۱
۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است و ۳۲۰ هزار مرتع و ۱۱۵ هزار هکتار جنگل در گچساران وجود دارد.

خبردنا: رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: ۶۰ فقره آتش سوزی امسال در مناطق مختلف از جمله علفزار های حومه شهر و اراضی گاین شهرستان گرمسیری رخ داد.

به گزارش"خبردنا"، مجید نظری افزود: آتش سوزی در مراتع و جنگل ها همه ساله به وقوع می پیوندد که بر اساس بررسی های انجام شده عامل اصلی وقوع این گونه آتش سوزی ها عامل انسانی است.

وی بیان کرد: ۸۰ درصد از آتش سوزی ها امسال این شهرستان در محدوده شهر دوگنبدان بوده است.

نظری اظهار کرد: برخی از افراد برای فرار دادن حشرات و جانوران علفزارهای اطراف محل زندگی خود را آتش می زنند که این امر موجب سرایت آتش به دیگر نقاط خواهد شد.

وی ابراز کرد: پنج متخلف امسال در این زمینه وقوع آتش سوزی در این شهرستان شناسایی و پرونده های آنها در حال بررسی است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: به منظور جلوگیری از گسترش آتش به جنگل ها و مراتع این شهرستان طی چند سال گذشته ۶۰۰ کیلومتر آتش بُر در این مناطق ایجاد شده است.

نظری افزود: این میزان آتش بُر در بیش از ۹۵ درصد مناطق حادثه خیز این شهرستان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: این میزان آتش بُر در ضلع شمالی شهر دوگنبدان، اطراف جنگل های دست کاشت گچساران، کمربندی، رادک، انبار شاهی، تلخاب شیرین، ماهور باشت، خنگ بنار، گر گنجه ای، پلاک باغ انار و اسلام آباد ایجاد شد.

نظری ابراز کرد: با شروع فصل گرما احتمال آتش سوزی های عمدی و سهوی در جنگل و مراتع افزایش می یابد.

۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است و ۳۲۰ هزار مرتع و ۱۱۵ هزار هکتار جنگل در گچساران وجود دارد.

گونه‌های جنگلی بادام، بلوط و بنه بیشترین وسعت جنگل‌های این شهرستان را به خود اختصاص داده‌ است.

نام:
ایمیل:
* نظر: