به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۴۱۴
|
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹
تا زمان برگزاری کنگره ملی شهدای استان که در سال آینده خواهد بود یادمان‌های شهدایی که فاقد امکانات هستند با کمک راهداری و شرکت گاز شناسایی و اقدامات لازم صورت گیرد.

خبردنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان دهکده و موزه دفاع مقدس ندارد و برای تکمیل پروژه نیمه تمام دهکده باید فکری کرد.

به گزارش"خبردنا"، علی محمد روستا در کمیته عمرانی، خدمات اجتماعی و محرومیت‌زدایی کنگره شهدای 1403 استان کهگیلویه و بویراحمد  اظهار داشت: نبود دهکده و موزه دفاع مقدس زیبنده این استان نیست و باید بعد از بازدید از این پروژه نیمه تمام اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه مهم فرهنگی اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای هر چه بهتر برگزاری کنگره ملی سرداران و شهدای استان از هم اکنون به عمل آورده شود، عنوان کرد: برگزاری کنگره سرداران و شهدای استان  کار فاخر و ارزشمندی است و همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی تمهیدات لازم با برای برگزاری کنگره‌ای در خور شان شهدای استان فراهم کنند.

روستا ابراز کرد: دستگاه‌های اجرایی در نخستین گام نسبت به تعویض تابلوهای تصاویر شهدا که چندین سال بوده نصب شده‌اند، اقدام کنند و دستگاه‌های اجرایی با افتخار برای برنامه‌های مربوط به کنگره شهدا اقدام کنند و مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها در به سرانجام رسیدن برنامه‌های مربوط به کنگره شهدا لازم و ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: تا زمان برگزاری کنگره ملی شهدای استان که در سال آینده خواهد بود یادمان‌های شهدایی که فاقد امکانات هستند با کمک راهداری و شرکت گاز شناسایی و اقدامات لازم صورت گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد این را هم گفت که نام گذاری پروژه‌های مهم عمرانی به نام شهدا از دیگر مواردی است که مصوب کردیم و مقرر شد راه و شهرسازی و شهرداری یاسوج نسبت به آن اقدام کنند.

دبیر کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست از ارائه خدمت به مناطق کمتر برخوردار استان قبل و بعد از برگزاری کنگره شهدای استان خبر داد و گفت: 16 المان باید در مناطق مختلف استان طراحی و در هر شهرستان 2 المان نصب شود.

عبدالصفا نجاتی عنوان کرد: سردیس شهدای شاخص استان احداث و نصب شود، ضمن اینکه 156 تابلو شهدا باید نصب شوند و تاکنون 40 مورد انجام شده است.

صالحی رئیس بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد هم در خصوص ارائه خدمات به مناطق محروم گفت: 42 پروژه عمرانی از جمله طرح احداث و تجهیز پارک کودک، گازرسانی و احداث مراکز ورزشی در این مناطق اجرا شده است.

نقش امامت و ولایت تبیین شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه بویراحمد تاکید کرد: عید غدیر را بی نظیرترین و ارزشمندترین فرصت برای تبیین نقش امامت و ولایت در جامعه است.

 سید جواد هاشمی مهر در نشست هماهنگی برگزاری برنامه‌های عید غدیر با بیان اینکه سیره و رفتار علوی ترویج داده شود،اظهار داشت: غدیر یک فرهنگ علوی است که باید این فرهنگ به نحو مطلوبی ترویج و اشاعه داده شود.

وی بر اجرای برنامه‌های محتوایی و نشاط آور مراسم غدیر تاکید کرد و افزود: برای نسل جوان و نوجوان باید برنامه های محتوایی، منسجم و موثری صورت گیرد و مردمی کردن جشن و برنامه‌های عید غدیر ضروری بوده هرچند مردم قطعا با شناخت جایگاه امامت و ولایت، ولی امر زمان خود را حمایت می‌کنند.

هاشمی مهر با تاکید براینکه آذین بندی و چراغانی شهرها، استفاده از تابلوها و بیلبوردها با هدف تنوع بخشی برنامه‌ها، تصریح کرد: ترویج فرهنگ علوی یک رسالت و وظیفه مهم مسلمانان به خصوص شیعیان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تبریک دهه ولایت، عید امامت و ولایت، بزرگداشت عید غدیر را تکلیفی همگانی دانست و اظهار داشت: عید غدیر مبنایی برای ترویج، سیره ، گفتمان و رفتار مولای متقیان حضرت علی(ع) در جامعه اخلاقی و دینی ما است.

هاشمی‌مهر با بیان اینکه واقعه غدیر به عنوان یک نماد ارزشی متعالی است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ها باید در خور و شان این عید بزرگ باشد و نقش مردمی در آن پر رنگ گردد و برنامه‌هایی که موجب استقبال مردم شوند و برای استان نماد ارزشی داشته باشند در دستور کار قرار گیرد.

وی تاکید کرد: مراسم عید غدیر خم با مشارکت اصناف، شهرداری ها و نقش موثر ائمه جمعه، هیئت های مذهبی، مجموعه بسیج وهیئت رزمندگان، دستگاه های فرهنگی و اجرایی برگزار شود و صداوسیما، رسانه گروهی استان و فضای مجازی برای پوشش این رویداد در سطح استان پای کار بیایند.

در این نشست اعضای جلسه برای هرچه بهتر و باشکوهتر برگزاری برنامه های عید غدیرخم پیشنهادات خود را ارائه دادند.

نام:
ایمیل:
* نظر: