به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۴۳۰
|
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۵
در کهگیلویه و بویراحمد تعداد یکهزار و ۴۱ حلقه چاه غیرمجاز وجود که تقریباً بیش از ۳۳ میلیون مترمکعب حجم تخلیه آب توسط آنها انجام می‌شود.

خبردنا: مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت:ازسال گذشته تاکنون ۹۲ حلقه چاه غیر مجاز در کهگیلویه و بویر احمد پرو مسلوب المنفعه شد که با این اقدام حدود ۲ میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شده است.

به گزارش"خبردنا"، آرش مصلح  اظهار کرد: کشاورزان و بهره‌برداران منابع آبی در سطح استان رعایت الگوی کشت را اجرا کرده و از هرگونه اضافه برداشت یا برداشت‌های غیر مجاز خصوصاً از منابع زیرزمینی جدا خودداری کنند.

وی بیان کرد: در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد ۲ هزار و ۸۵۳ حلقه چاه مجاز برای مصارف شامل شرب، صنعت و کشاورزی وجود دارد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سالانه بیش از ۱۵۵ میلیون مترمکعب آب از این تعداد چاه مجاز در استان برداشت می شود.

مصلح عنوان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد تعداد یکهزار و ۴۱ حلقه چاه غیرمجاز وجود که تقریباً بیش از ۳۳ میلیون مترمکعب حجم تخلیه آب توسط آنها انجام می‌شود.

 وی گفت: از سال گذشته تاکنون ۹۲ حلقه چاه غیر مجاز در کهگیلویه و بویر احمد پر و مسلوب المنفعه شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۲ مورد آن در سالجاری بوده است، خاطرنشان کرد: با پر و مسلوب المنفعه شدن این تعداد چاه غیرمجاز در استان از سال گذشته تا کنون حدود ۲ میلیون مترمکعب آب صرفه جویی شده است.

 مصلح بیان کرد: در چندسال اخیر ۲۳۶ کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نصب شده است.

 وی افزود: از این تعداد ۷ مورد آن در سالحاری نصب گردیده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: