به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۴۴۵
|
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
امام جمعه موقت یاسوج:
امروز بر پایی غرفه‌های در مرکز شهر یاسوج به مناسبت عید غدیر باعث شور و شوق زیادی در شهروندان شد و جا دارد از این کار بسیار پسندیده تشکر شود و امید است در سال‌های آینده از این نوع کارها بیشتر ببینیم.

خبردنا: امام جمعه موقت یاسوج گفت: نامه‌ها امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر و همچنین نهج‌البلاغبه برای مردم تبیین شود.

به گزارش "خبردنا"، حجت‌الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، اظهار داشت: مسئله ولایت انتخابی نیست، مثل انتخابات رئیس جمهوری و مجلس نیست، خداوند تبارک و تعالی هدایت افراد جامعه را به دست هر انسانی نمی‌دهند و انتصاب اهل بیت(ع) به دستور پروردگار است.

وی تبیین نامه‌های امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر و همچنین نهج‌البلاغبه را ضروری دانست و افزود: اولین کسی که به پروردگار و حضرت محمد(ص) ایمان آورد و مسلمان شد، حضرت علی (ع) است.

موسوی اعظم ابراز کرد: امروز بر پایی غرفه‌های در مرکز شهر یاسوج به مناسبت عید غدیر باعث شور و شوق زیادی در شهروندان شد و جا دارد از این کار بسیار پسندیده تشکر شود و امید است در سال‌های آینده از این نوع کارها بیشتر ببینیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر یک انسان کار خیری کرد در درون خود احساس آرامش می‌کند و کسانی که نفس لوامه دارند وقتی کار خوبی و مثبتی انجلام می‌دهند احساس آرامش می‌کنند.

امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: کسی که کار ناپسندی انجام می‌دهند، نفس لوامه باعث می‌شود بعد از انجام آن کار ناپسند انسان خود را ملامت کند.

موسوی اعظم عنوان کرد: انسان‌های اهل باور نیز در روز قیامت خود را ملامت می‌کند، زیرا از عمر خود در دنیا بهتر استفاده نکردند.

وی اذعان کرد: لحظاتی که در آن هستیم را باید غنیمت بشماریم و تا می‌توانیم به انجام کارهای خیر و خدا پسندانه انجام دهیم.

موسوی‌اعظم افزود: انسان‌های هستند که در آن دنیا افسوس می‌خورند که کاش بیشتر عمل خیر و کارهای مثبت انجام می‌دادیم، اما افرادی هستند که کارنامه اعمال آنها تاریک است و افسوس دیگر کارساز کار آنها نیست، آنها با اعمال بد خود در دنیا آخرت خود را تباه کردند.

وی عنوان کرد: پغمبر اکرم (ص) فرمود در آخرت خداوند همه مردگان را زنده می‌کند تا ما نتیجه اعمال خود را ببینیم و افرادی که توبه شان واقعی باشد و با قلب خود استغفار کنند و دیگر کارهای ناپسند گذشته را انجام ندهند، مورد عنایت پروردگار قرار می‌گیرند.

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: چون نعمت نعمت عظیمی است مومنین دعا می‌کنند که خداوند آنها را در پیروان واقعی امیرالمومنین (ع) قرار بدهد و خوشنودی خداوند نصیب کسانی است که به ولایت حضرت علی(ع) اعتقاد دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: