به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۴۹۴
|
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸
مشکلات قراردادی این پروژه مرتفع و قرارداد از شرکت اویک به شرکت EIED منتقل شده است. طی ۲۴ تا ۲۸ ماه آینده صنایع پایین دستی پتروشیمی

خبردنا: معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیخ‌فارس گفت: مجتمع پتروشیمی گچساران بزرگترین پروژه صنعتی تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد است که ۱/۳ دهم میلیارد یورو اعتبار برای آن سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش"خبردنا"، خبرنگاران پس از بازدید در نشست خبری با حضور یدالله مصدقی‌فرد مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران، حسن نشان‌زاده مقدم معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیخ‌فارس، مسعود سیاهپور رئیس مجتمع پتروشیمی گچساران، حسینی سرپرست منابع انسانی پتروشیمی گچساران، نارکی کشیک ارشد مجتمع پتروشیمی گچساران، مهرداد عظیمی مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، آرش کنارکوهی سرپرست روابط عمومی شرکت پتروشیمی گچساران و عبدی‌زاده سرپرست خدمات شرکت حضور یافتند.


“بهره‌برداری از مجتمع پتروشیمی گچساران تا پایان تیرماه”

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار هلدینگ خلیج فارس در خصوص مجتمع پتروشیمی گچساران گفت: مجموعه گچساران در این نقطه جغرافیایی کشور به عنوان ایرانی‌ترین الفین پس از کش و قوس های فراوان و سپری شدن ۱۹ سال آماده راه‌اندازی شده است. مشکلات بسیاری بر سر راه این پروژه وجود داشت که در نهایت پس از برگزاری ۴۸ جلسه ظرف ۱۸ ماه گذشته در جهت تصریح راه اندازی این پروژه گام‌های موثری برداشته شد.

حسن نشان‌زاده مقدم افزود: ظرف دو سال گذشته تزریق منابع مالی قابل توجه‌ای انجام و همچنین تلاش‌های بسیاری برای حل مشکلات حقوقی مجموعه انجام شد. خوشبختانه با راه‌اندازی سرویس‌های جانبی و آماده‌سازی بخش‌های فرایندی تا پایان تیرماه این مجموعه آماده تولید اتیلن خواهد بود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار هلدینگ خلیج فارس با اشاره به بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش بنیان در مجموعه پتروشیمی گچساران گفت: گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس یکی از سیاست‌های راهبردی خود را استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان قرار داده و تهیه نیازمندی‌های صنعتی خود را توسط تولیدکنندگان داخلی دنبال می‌کند.

نشان‌زاده مقدم گفت: در ساخت پتروشیمی گچساران بیش از ۲۶۹ میلیون یورو صرفه جویی ارزی و همچنین ۳۳ میلیون یورو تجهیزات حساس برای نخستین بار داخلی سازی شده است.


“بزرگترین پروژه صنعتی تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد”

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیخ‌فارس گفت: مجتمع پتروشیمی گچساران بزرگترین پروژه صنعتی تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد است که ۱/۳ دهم میلیارد یورو اعتبار برای آن سرمایه‌گذاری شده است.

نشان‌زاده مقدم با بیان اینکه عمده مشکل این طرح مسایل مالی و تغییر سهام‌داری بود افزود: در ۲ سال اخیر با یک حرکت جهادی همه موارد به سرانجام رسید و مشکلات و کمبودهای این پروژه مرتفع شد.

وی با اعلام اینکه بعد از مشکلات مالی، عدم تصمیم‌گیری به موقع باعث عقب ماندگی این پروژه شد، گفت: در ۲ سال اخیر بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به این پروژه تزریق شد و علیرغم تمامی کمبودها این مجتمع هم اکنون آماده راه‌اندازی است.

نشان‌زاده مقدم افزود: نکته در خور توجه در خصوص شرکت پتروشیمی گچساران این است که این مجتمع به عنوان حلقه کلیدی و میانی زنجیره ارزش تبدیل گازهای ترش سرچاهی به محصولات با ارزش اتیلن و پلی‌اتیلن نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند و ضمن ارزش آفرینی و خلق ثروت در کاهش آلایندگی مشعل‌های منطقه و صیانت از محیط زیست بسیار نقش‌آفرین و موثر می‌باشد.

وی میزان پیشرفت فیزیکی این مجتمع قبل از دولت سیزدهم را ۶۰ درصد و پیشرفت فیزیکی حال حاضر را ۹۷ درصد اعلام کرد.

وی تقویت پتاسیل مادی و معنوی در هر اقلیم و منطقه‌ای را سیاست مدیریت هلدینگ خلیخ‌فارس اعلام کرد.

شهرستان گچساران در ۵ سال آینده صادر کننده نیروی متخصص خواهد بود.

“۷۶ درصد مدیر ارشد این مجتمع بومی هستند”

نشان‌زاده مقدم در ادامه گریزی به وضعیت نیروهای شاغل در این مجتمع زد و گفت: از ۵۱ مدیر رده بالا (ارشد) این مجتمع ۷۶ درصد گچسارانی است.

وی افزود: از ۵۶۷ نیروی شاغل در این طرح بالغ بر ۶۳ درصد بومی شهرستان‌های گچساران و باشت می‌باشد.

وی همچنین گفت: در اتمام پروژه ترخیص نیرو امری اجتناب ناپذیر است و در ترخیص نیرو ابتدا به ساکن با نیروهای غیربومی می‌باشد.

“مسایل محیط زیستی و افزایش رفاه اجتماعی “

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیخ‌فارس همچنین گفت: هیچ پساب دورریزی در این مجتمع وجود نخواهد داشت، همچنین حداکثر سازگاری با اقلیم در آن رعایت شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای این مجتمع افزایش رفاه اجتماعی طی چند سال آینده به ثمر خواهد نشست.

“متوقف شدن صنایع پایین دستی پتروشیمی گچساران”

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص متوقف بودن پروژه صنایع پایین دستی پتروشیمی گچساران عنوان کرد: مشکلات قراردادی این پروژه مرتفع و قرارداد از شرکت اویک به شرکت EIED منتقل شده است. طی ۲۴ تا ۲۸ ماه آینده صنایع پایین دستی پتروشیمی گچساران آماده و راه‌اندازی خواهد شد.

“همکاری ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان با هلدینگ خلیج‌فارس”

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیخ‌فارس اعلام کرد: بیش از ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه ساخت قطعات با هلدینگ خلیج‌فارس همکاری دارند و شرکتهای دانش بنیان را شریک راهبردی خود می‌دانیم.

نشان‌زاده مقدم ادامه داد: سال گذشته برای اولین بار در ایران هلدینگ خلیخ‌فارس نیازهای خود را به شرکتهای دانش بنیان اعلام کرد.

“عدم اجازه دخالت به سیاسیون جهت بکارگیری نیرو در مجتمع”

وی در پاسخ به سوالی در خصوص دخالت سیاسیون جهت بکارگیری نیرو در این مجتمع گفت: ضمن احترام به جناح‌ها و سیاسیون هلدینگ ساختار و دستورالعمل خاص خود را دارد و بر اساس آن برای مجتمع گچساران تصمیم‌گیری می‌شود، بنگاه اقتصادی ساز و کار خود را دارد.

“قول مساعد پتروشیمی گچساران برای مرتفع شدن سوخت رسانی به فرودگاه”

در ادامه مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران آبرسانی به یکی از روستاهای در مسیر انتقال آب به این مجتمع، هزینه کرد ۱۰ میلیارد تومانی برای فرودگاه گچساران، مرتفع شدن سوخت رسانی به فرودگاه گچساران، انجام و ارایه خدمات عام المنفعه (عمومی) را از جمله فعالیت های مسئولیت های اجتماعی این شرکت عنوان کرد.

یدالله مصدقی‌فرد عنوان کرد: تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ تعداد نیروهای حاضر در شرکت ۵۶۷ نفر می‌باشد که ۳۰۲ مورد آن از طریق آزمون جذب شده‌اند و مابقی به گونه‌ای در سنوات گذشته وارد شرکت شدند.

تاکید موکد مدیرعامل بر عدم ورود نیروی غیربومی”

وی تصریح کرد: طی مدت شروع به فعالیت در این شرکت تاکنون اسمی جهت بکارگیری از کسی نگرفته و تا روزی که باشم این روند را ادامه خواهم داد و خارج از دستورالعمل نوشته شده هلدینگ کار نخواهم کرد و تاکید موکد کرده‌ام که اجازه ورود نیروی غیربومی به این شرکت وجود ندارد.

“به ثمر نشستن پتروشیمی گچساران با تلاش همگانی”

مصدقی‌فرد اعلام کرد: اگر پتروشیمی گچساران امروز در حال به ثمر نشستن است با تلاش همگانی بوده است.

“تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام”

در ادامه این نشست مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از تمامی کسانی که برای اجرایی شدن این پروژه تلاش کردند تشکر کرد.

مهرداد عظیمی گفت: یکی از راهبردهای مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در روز معارفه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بود.

“بهره‌برداری ۱۱ پروژه تا پایان سال”

وی افزود: در اجلاس مدیران هلدینگ که ماه گذشته برگزار شد عنوان گردید ۱۱ پروژه خلیج‌فارس از جمله پتروشیمی گچساران تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با بیان اینکه قرار است یک صنعت موفق در شهرستان گچساران قد علم کرده و ادامه راه دهد، گفت: اگر چرخ این صنعت خوب بچرخد بخش عمده‌ای از مشکلات استان را حل خواهد کرد.

عظیمی اعلام کرد: صنعت پتروشیمی به علت دخالت‌های غیر تخصصی موفق عمل نکرده است‌.

وی ادامه داد: اگر وارد مسیر مسائل حاشیه‌ای شویم اراده‌ای برای اجرای پروژه‌های دیگر برای مسئولین نخواهد بود.

عظیمی تصریح کرد: مدیرعالی هلدینگ با توجه به اینکه خود پیش از این در رسانه ملی فعالیت داشته اعتقاد جدی به رسانه‌ها دارد به گونه‌ای که بودجه روابط عمومی حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین گفت: بودجه مسئولیت اجتماعی در نظر گرفته از سوی هلدینگ برای شهرهای ماهشهر و عسلویه نسبت به سال گذشته به ترتیب ۵۰۰ و ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: