به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۵۲۵
|
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۷
فرصت حج یک پیش آمد بی بدیل عبادی، معنوی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که مسلمانان از مناطق مختلف جهان گرد هم می آیند تا این عبادت عظیم را انجام دهند.

خبردنا: نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج توجه مسئولان و دست اندرکاران هیات‌های عزاداری را نسبت به رعایت مسائل ارزشی و محتوایی در مراسم ایام محرم و صفر را بسیار مهم دانست.  

به گزارش"خبردنا"، آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج، اظهار کرد: ایام عزای حسینی در پیش است و افتخار می‌کنیم عزادار اباعبدالله الحسین علیه السلام باشیم و امید است برنامه های هیات‌های مذهبی و حسینیه‌ها در شان آن امام عزیز برگزار شود.

وی افزود: باید ضمن توجه به مسائل ارزشی از هر گونه مسائل ضد ارزشی و خرافه آمیز که اصالت عزاداری امام حسین (ع) را خدشه دار می کنند، پرهیز شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج ابراز کرد: فرصت حج یک پیش آمد بی بدیل عبادی، معنوی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که مسلمانان از مناطق مختلف جهان گرد هم می آیند تا این عبادت عظیم را انجام دهند.

آیت الله حسینی با قدردانی از نظم و امنیت و میهمان نوازی کشور عربستان از حجاج ایرانی، تصریح کرد: در برگزاری مراسم معنوی حج تمتع امسال زائران سرزمین وحی در حوزه معنویت قابلیت های خاص را از خود به نمایش گذاشتند که تاثیر بسزایی در برگزاری مراسم با شکوه حج تمتع امسال نسبت به سال های گذشته داشت.

وی با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان، ادامه داد: این شورا ضامن اقتدار و صلابت نظام اسلامی است و تضعیف این نهاد مقدس به منزله تضعیف نظام و خلاف مصالح انقلاب اسلامی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: