به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۵۲۶
|
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۹
سرپرست معاون استاندار:
از اهداف طرح نهضت ملی مسکن، خانه دار کردن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همکاری لازم را با متقاضیان به عمل آورد.

خبردنا: سرپرست معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک ساخت افزون بر ۱۲ هزار و ۵۳۰ واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی در استان در حال اجراست و ۱۰ هزار واحد دیگر آغاز خواهد شد.

به گزارش "خبردنا"، علی‌محمد روستا روز جمعه در نشست شورای مسکن اظهار کرد: از بانک های استان انتظار می رود نهایت همکاری را با این طرح که از طرح های مهم دولت در راستای خانه دار کردن مردم است داشته باشند و پیش پای طرح نهضت ملی مسکن سنگ اندازی نشود.

وی افزود: باید با اجرای قوانین بانکی به پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد شتاب داده شود.

سرپرست معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکل تامین زمین در یاسوج و رفع بخشی از این موضوع، تصریح کرد: عملیات اجرایی نزدیک به پنج هزار واحد مسکن نهضت ملی در منطقه سروک یاسوج آغاز خواهد شد.

راستا تاکید کرد: جهاد کشاورزی در زمینه واگذاری اراضی درجه سه کشاورزی به طرح نهضت ملی مسکن همکاری خوبی داشته است.

وی عنوان کرد: ۱۰ هکتار زمین در یاسوج با مساعدت این سازمان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن واگذار شده است.

سرپرست معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همه دستگاه های اجرایی به خصوص متولیان امر مقدمات کار برای ساخت این واحدها را فراهم کنند.

راستا ابراز کرد: جایگاه استان در بازرسی از بنگاه های املاک مناسب نیست و لذا بازرسی و ساماندهی بنگاه ها باید در دستور کار باشد.

وی اضافه کرد: با بازرسی از بنگاه های املاک، واحدهای پلمب شده و واحدهایی که اعمال قانون شدند طبق اعلام تعزیرات حکومتی تاکنون به ۶۰ واحد در سطح استان رسیده است.

روستا ابراز داشت: بازرسی از بنگاه های املاک گسترده تر می شود و برخوردها جدی تر خواهد شد.

سرپرست معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق قانون مددجویان 2 نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی از سهمیه آورده اولیه در طرح نهضت ملی معاف هستند.

وی عنوان کرد: از اهداف طرح نهضت ملی مسکن، خانه دار کردن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همکاری لازم را با متقاضیان به عمل آورد.

روستا تصریح کرد: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی از سهم آورده معاف هستند اما به دلیل عدم همکاری بنیاد مسکن در سامانه حذف شدند، این موضوع در سفر دولت به استان تعیین تکلیف می شود و بنیاد مسکن تا آن زمان از حذف آنها خودداری نماید.

نام:
ایمیل:
* نظر: