به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۵۳۱
|
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
پوشش گیاهی و مرتعی در سطح استان به دلیل بارش‌های خوب سال 1401 افزایش چشمگیری داشت که با خشک شدن این گیاهان و مراتع خطر وقوع آتش سوزی‌ها را بالا می‌برد می‌طلبد که مردم نسبت به پیشگیری از وقوع آتش سوزی‌ها جدی باشند.

خبردنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: هشت نفر از عاملان روشن شدن شعله‌های آتش در جنگل‌ها و مراتع این استان از ابتدای امسال تاکنون شناسایی شد.

به گزارش"خبردنا"، سعید جاویدبخت صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هشت نفر از عاملان روشن شدن شعله‌های آتش در جنگل‌ها و مراتع این استان از ابتدای امسال تاکنون در این استان شناسایی و به مراجع قضایی بعد از تشکیل پرونده معرفی شده‌اند.

وی عنوان کرد: برخی از افراد به صورت عمدی و به علت اختلافات محلی اقدام به روشن کردن آتش کرده‌اند و اما دلیل اصلی آتش سوزی‌های عرصه‌های طبیعی امسال سوزاندن پسماند مزارع کشاورزی و کشیدن آتش به مراتع بوده است.

جاوید بخت ابراز کرد: انجام اقدام‌هایی که منجر به آتش‌سوزی در جنگل و مراتع شود جرم بوده و با افراد خاطی برخورد می‌شود و انتظار می‌رود ساکنان در مناطق نزدیک جنگل‌های استان در صورت داشتن اطلاعاتی در خصوص عوامل آتش سوزی‌ها موضوع را به مسئولان منابع طبیعی اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه با وجود بالا بودن شمار آتش سوزی‌های امسال در عرصه‌های طبیعی اما به دلیل افزایش شمار تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق، بیشتر آتش سوزی‌ها در همان ساعت‌های اولیه وقوع خاموش شده است، خاطرنشان کرد: مساحت جنگل‌ها و مراتع خسارت دیده از آتش سوزی‌های امسال در حال برآورد بوده ولی میزان خسارت ها کمتر از سال‌های گذشته است.

جاویدبخت بیان کرد: پوشش گیاهی و مرتعی در سطح استان به دلیل بارش‌های خوب سال 1401 افزایش چشمگیری داشت که با خشک شدن این گیاهان و مراتع خطر وقوع آتش سوزی‌ها را بالا می‌برد می‌طلبد که مردم نسبت به پیشگیری از وقوع آتش سوزی‌ها جدی باشند.

وی بیان کرد: در ادارات شهرستان‌ها و اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اکیپ‌های واکنش سریع و شبانه روزی را تشکیل داده‌ایم که در ادارات مستقر بوده و سامانه ارتباطی 1504 و 139 برای گزارشات مربوط به آتش سوزی‌ها فعال هستند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد این را هم گفت که 22 نقطه بحرانی به مساحت 660 هزار هکتار در استان شناسایی شده که برای حفاظت از این مناطق در مقابل آتش سوزی و بوته کنی 80 نفر نیروی انسانی نیاز است.

نام:
ایمیل:
* نظر: