به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۵۵۱
|
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴
معاون وزیر آموزش و پرورش:
طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امسال 28 هزار و 197 نفر در حوزه ابتدایی، 11 هزار معلم در حوزه پرورشی و تربیتی، 22 هزار و 143 نفر در حوزه متوسطه 1 و 2 جذب می‌شوند.

خبردنا: معاون حقوق و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امسال ۲۸هزار و ۱۹۷ نفر در حوزه ابتدایی، ۱۱هزار معلم در حوزه پرورشی و تربیتی، ۲۲هزار و ۱۴۳ نفر در حوزه متوسطه ۱ و ۲ جذب می‌شوند.

به گزارش"خبردنا"،  قاسم احمدی لاشکی در نشست با برخی از فرهنگیان شهرستان گچساران، اظهار داشت: نهاد انسان‌ساز آموزش و پرورش نباید سیاسی شود، زیرا این نهاد وظیفه پرورش نسل آینده را دارد و با سایر فعالیت‌ها از جمله کارخانه فولاد، نفت و گاز و غیره متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه هرگونه تحول و پیشرفت نتیجه کار انسان است که به‌نوعی حاصل دسترنج تربیت و پرورش است، عنوان کرد: طبق سند بنیادین تمامی دستگاه‌ها ملزم به همکاری با آموزش و پرورش هستند، ولی در این راستا در واقع این نهاد را تنها گذاشته‌اند.

احمدی لاشکی حمایت‌های همه‌جانبه مقام معظم رهبری را دلگرم‌کننده برای مجموعه فرهنگیان دانست و تأکید کرد: حضرت آقا همیشه یار و یاور آموزش و پرورش بوده‌اند و دیگران تنها به برگزاری جشن در هفته معلم بسنده کرده‌اند.

معاون حقوق و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با تصریح به اینکه بدون شک اگر آموزش و پرورش اولویت نباشد یک جای کار خواهد لنگید، افزود: نقش معلمان در تأمین امنیت و آرامش جامعه بر کسی پوشیده نیست، کما اینکه در دوران کرونا اگر معلمان نبودند کشور دچار مشکل می‌شد.

احمدی لاشکی راجع به اقدامات انجام‌شده در راستای اجرای رتبه‌بندی معلمان خاطرنشان کرد: واقعیت امر مجلس شورای اسلامی از رتبه‌بندی معلمان حمایت بسیار خوبی کرد، اما برخی‌ها که عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها بودند تلاش می‌کردند این رتبه‌بندی اجرایی نشود.

وی با اعلام اینکه آموزش و پرورش در کشور 102 هزار ملک دارد، یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امسال 28 هزار و 197 نفر در حوزه ابتدایی، 11 هزار معلم در حوزه پرورشی و تربیتی، 22 هزار و 143 نفر در حوزه متوسطه 1 و 2 جذب می‌شوند.

معاون حقوق و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از برنامه‌های در دستور کار وزارت آموزش و پرورش تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصد تا مهرماه امسال است.

نام:
ایمیل:
* نظر: