به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۵۷۰
|
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵

خبردنا: براندون لی، همانند پدرش، به فیلم و هنرهای رزمی علاقه‌مند بود. پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۷۳، براندون لی به همراه خانواده‌اش به هنگ کنگ نقل مکان کردند.اما سرنوشتی تلخ در انتظار او بود.

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

 
 

برندون بروس لی معروف به برندون لی رزمی کار و بازیگر فیلم‌های رزمی اوایل دهه نود میلادی بود که در هنگام فیلمبرداری فیلم کلاغ بر اثر ضرب گلوله کشته شد. وی پسر بروس لی (استاد هنرهای رزمی و بازیگر برجسته فیلم‌های رزمی) و لیندا لی کدول و برادر شانون لی بود.

 

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

 

برندون هنر رزمی جیت کان دو را در کودکی توسط پدرش و در نوجوانی توسط دان اینوسانتو آموخت. او دوران کودکی را زیر سایه نام بروس لی به سختی گذراند. خود برندون در این باره می‌گوید:در هر مدرسه‌ای که تحصیل می‌کردم به محض اینکه متوجه می‌شدند من فرزند بروس لی هستم مرا به مبارزه دعوت می‌کردند و این باعث می‌شد که اغلب با لباس پاره و کتک خورده به خانه برگردم. در نتیجه به‌طور دائم از محلی به محل دیگر نقل مکان می‌کردیم.

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

 

پس از پایان تحصیل در دوره ابتدایی و دبیرستان، به کالج امرسان رفت و با درجه کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شد. او مدتی را نیز در آکادمی هنری استراسبورگ به مطالعه و بررسی هنرهای نمایشی پرداخت.

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

در یکی از صحنه‌های فیلم کلاغ برندون (در نقش اریک دراون) باید مورد اصابت گلوله قرار می‌گرفت. پس از شلیک، برندن قرار بود به جلو خم شود ولی به پشت افتاد. پس الکس پرویاس (کارگردان فیلم) دستور کات داد. اما برندن همچنان روی زمین بود. بازیگران گمان کردند دارد نقش بازی می‌کند ولی دیدند هوشیاری ندارد و نبضش کند شده‌است. ابتدا گمان رفت که سرش به جایی خورده ولی با کند شدن تنفس و وخامت حالش اقدامات اولیه انجام و به بیمارستان منتقل شد.

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

چگونگی حادثه اینچنین توصیف شده که در صحنه قبل، فشنگ همراه گلوله ولی بدون چاشنی را داخل تپانچه قرار دادند. سپس برای صحنه شلیک فشنگ مشقی (فشنگ بدون گلوله ولی با چاشنی) قرار دادند تا شلیک واقعی به نظر آید؛ اما گلوله یکی از فشنگها از صحنه قبل بدون اینکه متوجه شوند جدا و داخل تفنگ جا مانده بود. وقتی شلیک انجام شد گلوله با فشار حاصل از انفجار چاشنی با شدت شلیک واقعی به برندن خورد. عوامل فیلم برندون را به بیمارستانی در ویلمینگتن، کارولینای شمالی منتقل کردند. اقدامات برای نجات او مؤثر نبود و وی درگذشت.

 
 

آرامگاه او در کنار پدرش بروس لی، در سیاتل، واشینگتن است.مرگ بروس و برندون هر دو در جوانی و اوج حرفه‌ای بودن رخ داد و با توجه به چگونگی حوادث، مشکوک قلمداد شده و شایعات مختلفی در مورد مرگ او وجود دارد. عده ای معتقدند که مرگ او عمدی بوده (در صورتی که دادگاه به تصادفی بودن مرگ او رای داده‌است) و عده‌ای نیز بر این باورند که خانواده «لی» نفرین شده‌است.

 

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

 

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

سرنوشت تلخ  و ناگوار فرزند بروسلی

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: