به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۷۵۹۵
|
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
کارخانه سیمان مارگون توسط یک سرمایه گذار خارجی احداث شد و در صورتی که مسئله آب در این شهرستان حل شود ظرفیت توسعه کارخانه وجود دارد.

خبردنا: با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و به طور همزمان کلنگ سد مخزنی سقاوه و چندین پروژه در شهرستان مارگون به زمین زده شد.

به گزارش"خبردنا"، طرح سد مخزنی سقاوه و اجرای هشت طرح ساماندهی رودخانه در سطح استان، آغاز عملیات نقشه برداری هوایی و زمینی ۱۲۵ کیلومتر از رودخانه های استان و احداث ساختمان حفاظت فیزیکی از جمله این پروژه است.

وزیر کشور در این مراسم گفت: یکی از مشکلاتی که در این شهرستان وجود دارد بیکاری است که احداث سد، فضای خوبی برای ایجاد اشتغال ایجاد کرده است.

وحیدی اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت خوبی برای کشاورزی، طرح‌های زنبورداری، آبزی پروری و سایر طرح ها دارد که باید همه این ظرفیت ها تقویت تا مشکل اشتغال برطرف شود.

وحیدی از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه به این سد از طرف سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای سایر حوزه های این شهرستان دیده شده است.

وزیر کشور ضمن قدردانی از کسانی که مارگون را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند، گفت: کارخانه سیمان مارگون توسط یک سرمایه گذار خارجی احداث شد و در صورتی که مسئله آب در این شهرستان حل شود ظرفیت توسعه کارخانه وجود دارد.

وحیدی، جاده روستایی را دیگر دغدغه مردم این شهرستان دانست و عنوان کرد: جلسه اختصاصی با مسئولان استانی و شهرستانی برگزار و مشکلات مارگون بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وزیر کشور با بیان اینکه برای اجرای سد سقاوه و سایر پروژه هایی که به طور همزمان کلنگ زنی شدند ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه نیاز است، خطاب به مردم مارگون گفت: اگر مردم می خواهند شهرستان توسعه یابد، باید همکاری لازم را با سرمایه گذاران داشته باشند.

وزیر کشور تاکید کرد: فضای اجتماعی برای پذیرش سرمایه گذار بیش از گذشته در این شهرستان فراهم شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: