به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۷۶۰۹
|
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
استقبال گرم مردم چاروسا از خادمان خود در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان سبب شد تا مهمانان در ورودی شهر قلعه رییسی، پاسخگوی درخواست‌های مردم در گرمای سوزان این منطقه باشند.

خبردنا: در اولین روز از سفر پرخیر و برکت دولت مردمی آیت الله رییسی به استان، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها باهمراهی  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از طرح‌های تامین آب اراضی کشاورزی شهرستان‌های دنا و کهگیلویه بازدید کردند. 

 
به گزارش"خبردنا"، در این بازدید که به مدت ۸ ساعت به طول انجامید ظرفیت‌های کشاورزی این دو شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و ماحصل آنها جهت ارائه به شورای برنامه ریزی استان به ریاست حجت الاسلام رئیسی آماده شد. 
 
معاونین وزیر جهاد کشاورزی و همراهان ابتدا از پروژه ۳۰۰ هکتاری تامین آب اراضی دیم مناطق احمد غریب و سمرون در شهرستان دنا بازدید کردند. 
 
صفدر نیازی شهرکی در این بازدید اظهار کرد: این پروژه در سطح ۳۰۰ هکتار در حال انجام است که تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 
 
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی افزود: حدود ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه نیاز است که در دولت تمام تلاش خود را برای تامین این مبلغ انجام خواهیم داد تا کشاورزان منطقه از برکات این طرح استفاده کنند. 
 
نیازی با بیان اینکه این پروژه آب و خاک در ۴۷ کیلومتری شمال شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است، تصریح کرد: با اتمام این پروژه برای بیش از ۱۲۵ نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود.
 
بعد از آن تیم وزارت جهاد کشاورزی در جشن عشایری در شهرستان مارگون شرکت کردند و در حاشیه این جشن با تعدادی از عشایر و کشاورزان منطقه سقاوه مارگون گفت‌وگو کردند.
 
محل احداث سد آبریز مقصد بعدی کاروان جهاد کشاورزی در روز اول سفر دولت به این استان بود که صدای واحدی از این مطالبه استانی به مقامات کشوری مخابره شد و تقریبا در هر روستایی که معاونین توقفی داشتند، مردم و کشاورزان احداث سد آبریز را فریاد زدند. 
 
درادامه این بازدید ۸ ساعته معاون معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل امور استان‌های این وزارت با استقبال گرم مسئولان کهگیلویه از محل احداق پمپاژ شیخان و چند سراب موقت ابیاری مزارع در منطقه دشمن‌زیاری بازدید و حرف‌های نماینده کشاورزان را شنیدند. 
 
معاون آب و خاک به کشاورزان دشمن‌زیاری وعده داد که برای این مطالبه به حق مردم چاره‌ای خواهد اندیشید.
 
سعید راد، معاون وزیر جهاد و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی نیز در حاشیه این بازدید از پرداخت بخش عمده مطالبات گندم‌کاران این استان خبر داد و از رکوردزنی تاریخی خرید تضمینی گندم در کهگیلویه و بویراحمد قدردانی کرد‌. 
 
معاونین وزارت جهاد بعد از آن سفر خود را در دو بخش چاروسا و دیشموک ادامه دادند. 
 
استقبال گرم مردم چاروسا از خادمان خود در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان سبب شد تا مهمانان در ورودی شهر قلعه رییسی، پاسخگوی درخواست‌های مردم در گرمای سوزان این منطقه باشند.
 
مدیرکل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه این بازدید گفت: علی زعم همه مسائل و مشکلاتی که وجود دارد ولی ما می‌بینیم مردم چقدر نظام و دولت را با تمام مشکلاتی که دارند، حمایت و پشتیبانی می کنند. 
 
مجید موسوی افزود: وظیفه همه ما است که در ارتباط با رفع مسائل و مشکلات مردم حداکثر سعی و تلاش خودمان را کنیم. 
 
وی خاطرنشان کرد: خواسته‌های بخش کشاورزی به دو دسته می شوند یک مواردی هستند که در خود جهاد کشاورزی استان پیگیری خواهیم کرد و نسبت به رفع این مسائل و مشکلات اقدام خواهیم کرد و مسائل دیگر هم مربوط به مسایل و مشکلات که به شکل ملی باید دنبال کنیم و قول می دهم هر آنچه که از دست ما برمی‌آید پیگیری کرده و مواردی که مربوط به  به جهاد کشاورزی باشد، دنبال کنیم. 
 
موسوی بیان کرد: مواردی هم که مرتبط با سایر ادارات است آن‌ها را یادداشت و به استحضار نمایندگان وزارت خانه‌ها خواهیم رساند و پیگیری خواهیم کرد.
 
پس از توضیحات بخشدار و امام جمعه چاروسا، دره خواجه و رودسمه مقصد بعدی سفر مسئولان ارشد جهاد کشاورزی کشور و استان شد. 
 
سیدعلی معتمدی‌پور و همراهان در مسیر منتهی به رودسمه، باحضور در  گلزار شهید نوروزی به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند. 
 
پدر این شهید والامقام با قدردانی از این اقدام گفت: تلاش برای تعیین تکلیف پمپاژ رودسمه همه مردم این منطقه را خوشحال می‌کند و به توسعه این دیار منجر خواهد شد. 
 
سپس مردم منطقه رودسمه که به باور بسیاری از کارشناسان محروم‌ترین نقطه استان محسوب می‌شوند در استقبال از میهمانان سنگ تمام گذاشتند. 
 
امام جمعه کهگیلویه، امام جمعه دیشموک، بخشدار دیشموک مطالبات مردم را ارائه و بر پیگیری پمپاژ رودسمه بعنوان اولویت اصلی مردم محروم دیشموک تاکید کردند.
 
در ادامه این بازدید صمیمانه، معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به نمایندگی از هیئت دولت به مردم این منطقه وعده تامین اعتبار پروژه پمپاژ رود‌سمه را داد. 
 
صفدر نیازی شهرکی اظهار کرد: ۲۱ پروژه زخمی در حوزه آب و خاک از دولت‌های قبل بر جای مانده که همه همت ما تامین اعتبار این پروژه‌های مهم است. 
 
معاون آب و خاک‌ وزارت جهاد کشاورزی افزود: جهاد کشاورزی استان پروژه‌های زیادی را به رئیس جمهوری پیشنهاد داده که پروژه تامین آب و پمپاژ رود سمه در دیشموک نیز مصوبه سفر را می‌گیرد. 
 
وی گفت: در کنار اعتبارات استانی و ملی بهترین راه تامین اعتبار پروژه‌های بر زمین مانده فروش اموال است که یک ماده قانونی است و باید از این ظرفیت استفاده کنیم. 
 
نیازی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: در مورد سایر نیازهای مردم منطقه دیشموک و در حوزه راه و آب، با جدیت این مشکلات را به گوش رئیس جمهوری می‌رسانم. 
 
از آنجا که معاونین وزیر جهاد کشاورزی نماینده معین رئیس‌جمهوری در شهرستان‌ کهگیلویه بودند، مطالبات مردم در مسائل غیرمرتبط با بخش کشاورزی را نیز یادداشت و وعده دادند که این دغدغه‌ها را در حضور حضرت آیت‌الله رئیسی مطرح خواهند کرد. 
 
همچنین نماینده تام‌الاختیار وزیر جهاد کشاورزی در حوزه رتباطات مردمی نیز از روز گذشته به همراه تیم کامل کارشناسی و مدیریتی در میز خدمت جهاد حاضر هستند و تا پایان روز سه‌شنبه پذیرای درخواست‌ها و دغدغه‌های مردم و کشاورزان است.
نام:
ایمیل:
* نظر: